Honda RC 213V No. 93 Moto GP 2014 Winner 1/12 Motorcycle Vehicle

Honda RC 213V No. 93 Moto GP 2014 Winner 1/12 Motorcycle Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
Kód:A34682
Výrobce: Minichamps


Cena 4 673,00 s 21% DPH

kusů

Model motocyklu pro sběratele Honda RC 213V Moto GP Winner 2014 Marquez vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:12 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

The Honda RC213V is a road racing motorcycle developed to race in the MotoGP series for the 2012 season and on. Rules for 2012 allow motorcycles up to 1,000 cc (61 cu in) in capacity, with a limit of 4 cylinders and a maximum 81mm cylinder bore.

The model name designates the following: RC= Honda s traditional racing prefix for 4-stroke bikes. 213= third works bike of the 21st century. V= V engine.

Honda RC213V-S je MotoGP bez kompromisů. Dani Pedrosa, Casey Stoner i Marc Marquez se shodují na tom, že tento motocykl má velmi blízko ke speciálu MotoGP, který vyhrál dvě poslední mistrovství světa. RC213V-S je vrcholem motocyklové techniky a zúročením zkušeností těch nejlepších pilotů vůbec.

Honda RC213V-S v limitované sérii 250 kusů po 5,4 milionu korun je jedním z nejambicióznějších motocyklových projektů současnosti. Nečekejte superbike plný homologačních kompromisů nebo technologickou exhibici v přeplňování. Tento stroj je ryzím závodním nářadím MotoGP, na nějž inženýři Hondy přidali homologační komponenty. Jeho ambicí je přinést techniku mistrovství světa na běžnou silnici. A nabídnout zážitky, které nemají konkurenci.

Od prvního pohybu těla máte pocit, že jste s motocyklem srostlí v jeden kompaktní celek. Honda reaguje s extrémní precizností na každý váš pokyn. Co v nižším tempu cítíte jako snadné řízení, se ve vyšších mění na rychlost. Zatraceně vysokou rychlost. Když držíte motor nad 8000 1/min, funguje celek RC tak, jak nezažijete na žádném jiném motocyklu. Při sprintu na rovince motor naprosto čitelně reaguje na váš pohyb zápěstím, suverénně zrychlujete, zatímco kazetová převodovka umožňuje řadit bez spojky nahoru tak svižně, že změnu převodového stupně téměř nepostřehnete. Pořád cítíte všudypřítomnou lehkost a samozřejmost řízení. Dokážete jet velmi rychle takřka úplně bez námahy.

Překvapí vás také, jak měkký je základní setup podvozku. Tomuto charakteru sekundují i brzdy. Ty nejsou nijak radikální – u silniční verze je použita jiná směs destiček, takže regulace brzdného účinku je sice exaktnější než u běžných motocyklů, našli byste ale podstatně ostřejší brzdy. Co však v sobě žádný superbike nemá, je samozřejmost, s jakou najíždíte do zatáčky. Brzdit můžete i v náklonu, RC zůstává pořád přesná a naprosto jistě jede tam, kam vy chcete. Silniční pneumatiky Bridgestone RS10 sice nejsou tak dobré jako závodní slicky, přesto vás ohromí lehkost, s jakou se Honda vrhá do náklonů. Tohle nedokáže žádný jiný motocykl na světě. Pokud bychom si to mohli dovolit, snad by se dalo říct, že řízení je až komfortně snadné. Čemu se to podobá? Určitě ne litrovému superbiku, možná šestistovce, ale ani to nevystihuje pocity za řídítky RC. Spíše se jedná o závodní dvěstěpadesátku – tak snadno se Honda řídí. Proto je také jasné, že 159 koní nemusí být málo, když víte, jak je efektivně využít. A to dokáže RC213 naprosto bez kompromisů.

Je to právě přesnost, s jakou funguje motocykl jako celek, rychlost v zatáčkách a efektivita využití výkonu, v čem se v porovnání s jakýmkoli jiným superbikem dvěstětřináctka zdaleka nejvíc odlišuje (číslice 21 označuje závodní motocykly RC po roce 2000, číslice 3 označuje třetí generaci – po RC211 a RC212). Když jste za řídítky, vnímáte, jak stroj skvěle funguje jako kompaktní celek, jakmile ale sesednete, nemůžete odtrhnout zrak od jeho jednotlivých detailů. Je to krásný motocykl, a když si jej prohlížíte, pořád cítíte jeho charisma. Aby ne, jedná se o ruční výrobu, jeden motocykl skládají mechanici závodního oddělení HRC ve svých bílých pláštích celý jeden den. 250 dní, 250 motocyklů. Tato pečlivost je vidět: Rám nebo kyvná vidlice jsou ručně svařovány metodou TIG, která zajišťuje naprostou kontrolu nad svarovou lázní, tedy nad kvalitou svarů. Magneziové ráfky Marchesini, hlavové složení sestávající z precizně frézovaných dílů, titanová výfuková soustava nebo podvozkové komponenty Öhlins TTX ukazují, že HRC dokázala projekt RC213V-S uchránit od ekonomických optimalizací a šetření na nesprávném místě. Oddělení HRC je prý stát ve státě Hondy, a tento stroj to potvrzuje. Nejde pořádně s ničím srovnat, je jedinečný. Už tím, že vypadá jako umělecké dílo. Na trati je estetika vedlejší, ale ruční výrobu stroje zúročíte právě v přesnosti řízení. Velkosériová výroba totiž neumožňuje tak pečlivou kompletaci jednotlivých částí a také to je příčinou, proč je Honda o tolik lepší než konkurenční superbiky, třebaže s větším výkonem.

RC213V-S není srovnatelná s žádným jiným sériovým motocyklem. Neznáme stroj, který by směl na silnici a zároveň by dokázal být tak rychlý. Honda ukazuje, že cesta k rychlosti vede především skrze co nejefektivnější využití výkonu. Preciznost, s jakou RC funguje jako celek, nemá konkurenci. Proto je tak rychlá; proto je bezkonkurenční – tohle je MotoGP. Bez kompromisů.

MOTOR :

Konstrukce: čtyřdobý vidlicový čtyřválec s úhlem válců 90 ° Vstřikování: elektronické PGM-DSFI, Ø 48 mm Spojka: vícelamelová, suchá Vrtání × zdvih: 81,0 × 48,5 Zdvihový objem: 999 cm3 Kompresní poměr: 13:1 Výkon: 117/158 kW (159/215 k) při 11 000/13 000 1/min Točivý moment: 102/118 Nm při 10 500 1/min.

PODVOZEK :

Rám: mostový rám z hliníku Vidlice: USD, Ø 43 mm Brzdy vpředu/vzadu: Ø 320/220 mm Asistenční systémy: kontrola trakce Ráfky: 3.5 x 17; 6.00 x 17 Pneumatiky: 120/70 ZR 17; 190/55 ZR 17

ROZMĚRY A HMOTNOSTI :

Rozvor: 1465 mm Úhel hlavy řízení: 65,4 ° Stopa: 105 mm Dráha odpružení vpředu/vzadu: 130/64 mm Výška sedla: 830 mm Hmotnost s plnou nádrží: 188 kg Objem nádrže: 16,3 l Servisní intervaly: 12 000 km

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz