Honda Acura NSX GT3 EVO No. 57 2020 IMSA 2020 24 Hrs of Daytona Racing Livery 1/18 Die-Cast Vehicle

Honda Acura NSX GT3 EVO No. 57 2020 IMSA 2020 24 Hrs of Daytona Racing Livery 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
Kód:A39071
Související:Honda Acura NSX GT3 No. 86 Uncle Sam 2017 IMSA Championship Racing Livery 1/18 Die-Cast Vehicle
Výrobce: TOP SPEED


Cena 8 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Honda Acura NSX GT3 EVO No. 57 2020 IMSA 2020 24 Hrs of Daytona Heinricher Racing Allmendinger/Goikhberg/Hindman/Parente vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Honda NSX je jedno z mála aut, které se na závodních okruzích objevilo dříve, než na showroomech a na silnicích. Už dva roky totiž jezdí japonské cesťáky Super GT, kde vystřídala auto, které se pro jistotu nikdy ani nevyrábělo - soutěžní verzi původně připravovaného supersportu s atmosférickým V10 uloženým vpředu podélně. NSX Concept GT však nemá s klasickým NSX kromě základních stylistických rysů nic společného, jde o vůz, využívající šasi pro DTM a Super GT. Nyní však přichází závoďák od NSX skutečně odvozený.

Honda dlouho zvažovala, jestli postaví zástupce kategorie sice prestižnější, ale méně rozšířené endurance kategorie GTE nebo masovější a cenově dostupnější GT3. Nyní je to jasné - představuje se model NSX GT3, postavený podle regulí FIA GT3. A od produkčního supersportu se vlastně také liší poměrně zásadně. Ze čtyř motorů zůstal jen jeden - benzinový V6 3.5 se dvěma turby, všechny tři elektromotory, akumulátory i komplikovaný pohon všech kol zmizely. Pryč je i devítistupňová dvouspojka, tu nahrazuje šestistupňová závodní sekvence, která přenáší sílu motoru pouze na zadní kola.

V souladu s pravidly má karoserie agresivní bodykit, obří křídlo a větší nasávací otvory, v kabině pak závodní rám, sedadla a volant. Vývoj NSX GT3 má na starosti severoamerická závodní divize HPD (Honda Performance Development) a před příští sezonou bude k dispozici zájemcům z řad privátních týmů kdekoli na světě.

The brand-new Acura NSX did something that Ford—with their mounds of effort and cash—couldn t do with their new GT. The NSX GT3 s first race ever—the grueling 24 Hours of Daytona—ended with an incredibly respectable finish after relatively minimal drama.

It is incredible that every car that was new to the series that year, including not only this Acura, but the brand-new Porsche 911 RSR, the Lexus RCF GT3 and the Mercedes-AMG GT3, all finished fairly strong, with the biggest problems being from contact. However, for a completely new car to walk away with a championship lead is insane, and certainly worth noting.

Poslední obrázek - příklad vozu Honda Acura NSX GT3 na výstavě the 2018 Paris Motor Show.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz