TRENORD FS #E464.497 HO Dark Green White Centre Red Line Ribbed Scheme Class E 464 Electric Locomotive DCC Ready

TRENORD FS #E464.497 HO Dark Green White Centre Red Line Ribbed Scheme Class E 464 Electric Locomotive DCC Ready
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:OR32N62
Výrobce: Unspecified


Cena 7 499,00 Kč s 21% DPH

kusů

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - HL2662 Lima TRENORD FS #E464.497 HO Dark Green White Centre Red Line Ribbed Scheme Class E 464 Electric Locomotive DCC Ready, Epocha VI.

■ Elektrická lokomotiva řady E 464 italské společnosti Trenitalia SpA FS pro osobní vlaky na stejnosměrné napětí 3000 V s maximální rychlostí 160 km/h. Linie TRENORD je rovněž navržena tak, aby dodala celému vlaku vizuální jednotu. ■ NEdigitalizovaný model s možností dodatečné digitalizace a ozvučení s digitálním rozhraním (21 pin MTC Socket NEM660) a s digitálním dekodérem ESU s rozsáhlými zvukovými a světelnými funkcemi. ■ Účinný 5-pólový motor se setrvačníkem a pohonem všech náprav přes rardanové hřídele zaručuje velmi dobré jízdní vlastnosti. ■ Troje čelní a 2 koncové LED světlomety se mění podle směru jízdy, osvětlená kabina strojvedoucího. ■ Velmi kvalitní lakování a detailní potisk, velmi realistické doplňky. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla. ■ Délka přes nárazníky: 179 mm.

Trenord je železniční společnost, která je zodpovědná za provoz regionálních osobních vlaků v Lombardii. Společnost byla založena dvěma hlavními železničními společnostmi v Lombardii, Trenitalia a Ferrovie Nord Milano (FNM) s rovným rozdělením kapitálu, za účelem řízení vlakového provozu v regionu. Společnost Trenitalia LeNord (TLN) vznikla 4. srpna 2009 v Miláně sloučením společnosti LeNord, která patřila FNM, a regionální divize Trenitalia v Lombardii. Prvním krokem nové společnosti bylo otevření nového střediska údržby a čištění vlaků v Lombardii, největšího v Itálii. Společnosti Trenitalia a LeNord pronajaly své divize regionálních vlaků Lombardie společnosti 30. října 2009 na 11 měsíců. Po uplynutí této zkušební doby byl pronájem prodloužen do konce roku 2010, po tomto datu byl pronájem opět dvakrát prodloužen do 31. března a nakonec do 1. května 2011, kdy byla společnost přejmenována na Trenord. Poslední dohoda zahrnovala také kontrolu společnosti Trenitalia nad TiLo a službu EuroCity společnosti LeNord ve spolupráci s Deutsche Bahn a ÖBB, které byly sloučeny do nové společnosti.

Společnost Trenord zdědila provoz společností Trenitalia a LeNord v Lombardii. Provozuje tedy 42 regionálních linek, 12 příměstských linek, Malpensa Express a ve spolupráci s Deutsche Bahn a Österreichische Bundesbahnen kooperuje s EuroCity v Itálii. Na regionální síti dlouhé 1 920 km (1 190 mil) se denně uskuteční 2200 jízd, které obslouží 650 000 lidí. Infrastrukturu vlastní společnosti Rete Ferroviaria Italiana (RFI) a Ferrovienord.

Stroj řady E.464 patří k třídě elektrických lokomotiv italských železnic z 90. let 20. století pro tažení lehkých vlaků, zejména pro příměstskou dopravu. Pořídila je společnost FS Trenitalia jako náhradu za staré lokomotivy E.424 a E.646 ze 40. a 50. let 20. století. Třídu původně navrhla společnost ABB Trazione, později ADTranz (nyní součást skupiny Bombardier), a vyráběla ji v italském závodě Vado Ligure. Lokomotva E.464 je konstruována pro lehké tlačné vlaky typu push-pull s přívěsnými vozy s kabinou řidiče na druhém konci lokomotivy, kde je místo další kabiny strojvedoucího malý nákladový prostor. Stroj poháněný pouze stejnosměrným napětím 3000 V s maximální rychlostí 160 km/h a výkonem 3,5 MW byl v roce 2016 nejpočetnější lokomotivní třídou v provozu společnosti Trenitalia a také nejpočetnější italskou lokomotivní třídou v provozu vůbec v Itálii. V letech 1999-2015 bylo vyrobeno 717 strojů. Cena jedné jednotky činí 2,6 milionu eur.

Lokomotiva E.464 vychází z projektu italské společnosti Ferrovie dello Stato, která v 80. letech 20. století zahájila projekt "modulární" třídy lokomotiv, jež by bylo možné snadno přizpůsobit pro příměstskou, meziregionální a nákladní dopravu. Zpočátku byly navrženy typy se čtyřmi nápravami (Bo-Bo, E.453/E.454) a šesti nápravami (Bo-Bo-Bo, E.665/E.666), přičemž druhá jmenovaná byla určena pro nákladní dopravu. Třída E.666 však byla zrušena kvůli dostupnosti nové třídy E.652 Tigre, která byla schopna táhnout mohutné nákladní vlaky. Kromě toho byla v těchto letech vyvinuta nová technologie měničů, a E.454 se tak rázem stala zastaralou.

V roce 1994 požádala společnost FS firmu ABB o návrh nové třídy, která měla kvůli úspoře peněz vycházet z již postavených prototypů a používat díly z nové třídy E.412 od stejného výrobce. První série 50 kusů E.464 byla vydána regionální vládě Lazio v letech 1999-2000 a okamžitě se osvědčila. Další objednávky na 90, 100 a 48 jednotek následovaly v letech 2001-2005, plus dalších 100 v letech 2006-2007, dalších 100 v roce 2009, dalších 50 v roce 2011 a konečně další objednávka 29 lokomotiv v listopadu 2013: celkem 717 lokomotiv a investice přesahující jednu miliardu eur[2].

Po letech regionálního využití byly 29. srpna 2019 první dvě jednotky ze skupiny 70 nasazeny na tažení dálkového vlaku Intercity mezi Messinou a Siracusou na Sicílii. Sicílie je prvním italským regionem, který dostal E464 pro dálkové vlaky, protože v tomto regionu mají tyto lokomotivy nahradit starší lokomotivy třídy E656, ale v budoucnu budou E464 využívány k tažení nočních vlaků Intercity po celé zemi, a to díky jejich schopnosti snižovat provozní náklady díky trvalému použití 2 jednotek dohromady, čímž vznikne reverzní vlak.

Deset jednotek používá také společnost Ferrovie Emilia Romagna a jednu společnost Trasporto Ferroviario Toscano, celkem bylo v Itálii dodáno 728 lokomotiv.

Lokomotivy E.464 byly první italské lokomotivy vybavené automatickým spřáhlem Scharfenberg, které umožňovalo rychlé sestavování vlaků. Trup je ocelový s hliníkovým stropem, ve standardním bílozeleném zbarvení FS Trenitalia.

Lokomotiva používá zjednodušenou palubní elektroniku se dvěma tyristorovými choppery GTO, které dodávají proměnné napětí dvěma měničům, jimiž jsou napájeny 4 třífázové asynchronní motory.

Motory používají zapojení typu dvojitá hvězda; pokud je trakční měnič nefunkční (tj. z důvodu poruchy), motory používají zapojení typu delta a jsou napájeny pouze jedním měničem. Při brzdění mohou být motory použity jako generátory k rekuperaci elektrické energie (rekuperační brzdění). Protože však italské železniční rozvodny nejsou schopny přijímat energii (nejsou reverzibilní), funguje tato metoda pouze tehdy, pokud jsou v blízkosti jiné vlaky, které odebírají proud, a napětí na trati je nižší než 4 000 V. V opačném případě je energie odváděna přes brzdný reostat. Logika brzdění vozidla zkontroluje, zda jsou tyto podmínky splněny, a poté rozhodne, zda proud pošle do vedení, nebo do reostatu.

Dva statické měniče (často označované jako BUR) vyvedou střídavé napětí 450 V, 60 Hz, které napájí pomocné systémy, mezi něž patří kompresory, nabíječka akumulátorů 24 V, ventilátory reostatu, ventilátory motorů atd.

Obvykle BUR n.1 napájí pouze chladicí zařízení motorů napětím do 352 V při 58 Hz, zatímco BUR n.2 napájí zbytek; v případě poruchy jednoho BUR se automaticky deaktivuje jeden ze tří ventilátorů motorů a systém je napájen napětím 450 V 60 Hz ze zbývajícího BUR.

Brzdové systémy zahrnují kromě rekuperačního/reostatického brzdění také kotoučové brzdy aktivované stlačeným vzduchem, které lokomotivu při stání zcela znehybní. Pokud tento stav trvá delší dobu, může dojít k vyčerpání vzduchu, čímž se brzdy uvolní, a v takovém případě se aktivuje pružinová brzda.

Spřahovací systém umožňuje v případě nouze spřáhnout až 4 lokomotivy pro tažení těžkých vlaků o celkovém výkonu 14 000 kW (více než jedno TGV). Lokomotivu E.464 lze spřáhnout s dalšími moderními typy, jako je E.402.

Lokomotiva má v zadním prostoru vedlejší kabinu strojvedoucího s redukovaným přístrojovým vybavením pro manévry na krátkou vzdálenost ve stanicích (maximální povolená rychlost: 30 km/h).

SNÍMKY 5 až 7 - ukazují novou a straší barevnou variantu lokomotivy E 464 společnosti Trenitalia s osobními vozy.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz