Geralt of Rivia As a Rōnin The Monster Hunter & Owl Statue Diorama

Geralt of Rivia As a Rōnin The Monster Hunter & Owl Statue Diorama
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2020
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:A37007
Výrobce: Prime 1 Studio
Motiv1/6 SOŠKY


Cena 12 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#sosky

Soška Geralt of Rivia se sovou vytvořená podle předlohy herní řady the The Witcher 3: Wild Hunt video game vycházející z the Prime 1 Studio & CD Projekt Red statue line je vysoká cca 30 cm s detailním zpracováním.

Though Slavic by birth, Geralt is an archetypal hero who appears in many cultures. A monster hunter for hire and wandering swordsmaster in search of a greater purpose. Inspired by medieval Japan, this hand-painted 12inch polystone figure depicts Geralt of Rivia as a Rōnin monster hunter.

A TALE FROZEN IN TIME

Set in the Koyasan Cemetery in Japan, the scene depicts Geralt preparing to fight the local Oni - or demons. Accompanied and guided by a friendly Tatarimokke spirit, the witcher will need to use every trick in his arsenal to prevail.

A MASTERWORK OF DETAIL

CD PROJEKT RED spent dozens of hours designing, sculpting and refining every texture, edge, and curve. Each Geralt Rōnin Figure is carefully hand-painted basing on the color scheme prototyped by award-winning miniature painter Jarosław “Camelson” Drabek."

Size Height: 12" (304.8 mm) | * Weight 21.00 lbs (9.53 kg)

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz