Nederlandse Spoorwegen NS #1701 HO ACTS Blue Yellow Scheme Class G 1206 Mak Diesel-Hydraulic Switcher Locomotive DCC & Sound

Nederlandse Spoorwegen NS #1701 HO ACTS Blue Yellow Scheme Class G 1206 Mak Diesel-Hydraulic Switcher Locomotive DCC & Sound

Diesel-hydraulická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 37635 Märklin Nederlandse Spoorwegen NS #1701 HO ACTS Blue Yellow Scheme Class G 1206 Mak Diesel-Hydraulic Switcher Locomotive DCC & Sound, epocha V.

■ Diesel-hydraulická posunovací lokomotiva třídy MaK G 1206 nizozemské železnice Nederlandse Spoorwegen NS v rámci přepravního systému ACTS (z německého Abroll-Container-Transport-System) pro kombinovanou dopravu silnice-železnice pomocí speciálních odvalovacích kontejnerů. ■ Lokomotiva má digitální rozhraní s digitálním dekodérem se zvukovými funkcemi. ■ Má účinný motor umístěný uprostřed se setrvačníkem pro pohon všech náprav s kardanovými hřídeli a bandážovanými koly. ■ Trojité přední světlomety a dvojitá červená obrysová světla se mění podle směru jízdy, fungují v běžném provozu a lze je ovládat digitálně. ■ Pro osvětlení jsou použity bezúdržbové, teplé bílé a červené LED diody. ■ Prototypová reprodukce podvozků s rámem včetně nápravových převodů. ■ Podvozek a skříň převodovky ze zinkového tlakového odlitku. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátkého spřáhla.

Lokomotivy G 1206 jsou diesel-hydraulické lokomotivy vyvinuté společností Maschinenbau Kiel (MaK) GmbH. Společnost MaK byla v roce 1998 odkoupena společností Vossloh a od té doby působí jako Vossloh Locomotives. Uspořádání kol modelu MaK G 1206 je B B . V závislosti na verzi mají výkon 1500 nebo 1570 kW a dosahují rychlosti až 100 km/h. Instalovány jsou motory Caterpillar nebo MTU Friedrichshafen. Provozní hmotnost se v závislosti na variantě výbavy pohybuje mezi 84 a 90 t. Objem palivové nádrže je 3150 l. Objem nádrže je 3150 l. V německém registru vozidel jsou lokomotivám G 1206 přidělena čísla tříd 92 80 1275 (do maximální rychlosti 100 km/h) a 1276 (nad 100 km/h).

Stroj G 1206 se používá v těžkém posunovacím a traťovém provozu. Od roku 1997 bylo postaveno 323 jednotek. Lokomotivy tohoto typu byly prodány do Německa, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska (jako CFL řady 1500), Itálie, Španělska, Nizozemska a Francie. Jen SNCF si pořídila 23 lokomotiv BB 61000, z toho šest s motory MTU. První stroj 1206 byl dodán společnosti RBH Logistics v červenci 1997. Provozuje se tam pod provozním číslem "801". V letech 2006 a 2007 bylo společnosti Seco-Rail ve Francii dodáno dalších 20 lokomotiv. Všech 20 lokomotiv dostalo motor MTU (12V 4000 R41). V letech 2006-2008 si společnost Railion Deutschland pronajala některé lokomotivy G 1206 a zařadila je do třídy 266 (souhrnné označení pro různé typy pronajatých lokomotiv), tato hlavní a klasifikační čísla však nejsou k lokomotivám připojena. Čtyři motorové lokomotivy typu G 1206 používá společnost Albtal-Verkehrs-Gesellschaft se sídlem v Karlsruhe.

ACTS (zkratka z německého Abroll-Container-Transport-System) je přepravní systém pro kombinovanou dopravu silnice-železnice. V rámci tohoto systému jsou používány speciální odvalovací kontejnery, které jsou přepravovány na speciálních železničních vozech nebo na automobilových nosičích.

Kontejnery ACTS jsou po železnici přepravovány na čtyřnápravových plošinových vozech, které umožňují současnou přepravu až tří kontejnerů. Samotné kontejnery jsou na voze umístěny na otočných nosičích. Překládku kontejneru z/na tento vůz zabezpečuje automobilový překladač. Existuje asi 30 základních typů kontejnerů pro tento přepravní systém. Tyto kontejnery musí splňovat tyto základní rozměry: délka 5 950 mm, šířka 2 500 mm, výška maximálně 2 500 mm). Nejčastěji jsou kontejnery používány pro přepravu sypkých substrátů. Základní typy těchto kontejnerů jsou kontejnery otevřené (valníkové) a uzavřené (kontejnery skříňového typu). Uzavřené kontejnery jsou vhodné v případě potřeby chránit přepravovaný substrát před povětrnostními vlivy. Naopak otevřené kontejnery se využívají v případě, že není potřeba substrát chránit, a výhradně také pro přepravu materiálů, které by se mohly v uzavřeném prostoru zničit hnilobou či plísní. Kontejnery však mohou být i nádržkové (cisternové), plošinové, izotermické, plachtové apod.

N.V. Nederlandse Spoorwegen (NS) je nizozemská železniční společnost s ručením omezeným, jejíž akcie vlastní nizozemská vláda. Tato polostátní společnost byla založena v roce 1938 a až do roku 1994 byla jediným vlastníkem a správcem všech železničních tratí v Nizozemsku, stanic a kolejových vozidel pro přepravu cestujících. Nizozemské železnice nikdy nebyly plně státní společností. To znamená, že společnost NS měla mnohem větší volnost, a to jak finanční, tak provozní. Od roku 1938 do roku 1994 byla společnost NS vlastníkem a správcem nizozemské železniční infrastruktury a provozovatelem všech dopravních služeb na ní poskytovaných. V roce 1995 byla NS privatizována. Přišla o vlastnictví a správu železniční infrastruktury a o výhradní právo poskytovat služby železniční dopravy. V roce 2002 byla infrastruktura formálně převedena pod Ministerstvo dopravy, veřejných prací a vodního hospodářství.

Hlavními činnostmi NS jsou v současné době osobní železniční doprava a provozování stanic. NS je akciová společnost, jejímž jediným akcionářem je nizozemský stát. Akcie jsou od 1. ledna 2005 v držení Ministerstva financí. Nederlandse Spoorwegen (NS; nizozemsky: [ˌneːdərlɑntsə ˈspoːrʋeːɣə(n)] (anglicky: "Dutch Railways") je nizozemská státní společnost se sídlem v Utrechtu jako hlavní provozovatel osobní železniční dopravy v Nizozemsku. NS poskytuje železniční služby na nizozemské hlavní železniční síti (nizozemsky: hoofdrailnet), která je nejvytíženější v Evropské unii a třetí nejvytíženější na světě po Švýcarsku a Japonsku.

■ Dceřiné společnosti NS jsou
- Abellio, Abellio Greater Anglia (60 %), Abellio Londýn, Abellio ScotRail, East Midlands Railway, Merseyrail (50 %), Nedkoleje, NSRegio (99 %), West Midlands Trains (70 %), WestfalenBahn.

■ Abellio je dceřinou společností NS pro operace mimo Nizozemsko. Abellio získalo několik železničních franšíz ve Velké Británii a Německu (podíly ve společnostech Serco-Abellio, Northern Rail, Abellio London a Abellio Surrey, ScotRail, Greater Anglia, East Anglia a West Midlands, East Midlands atd).
■ NS Reizigers (NSR) - NS Travellers, odpovědná za osobní vlakovou dopravu a za zaměstnávání strojvedoucích a průvodčích.
■ NS Stations - výsledek sloučení předchozích firem - má na starosti provoz všech 404 železničních stanic v Nizozemsku, tj. i těch, které obsluhují jiné železniční společnosti než NS Reizigers.
■ NS Vastgoed - vlastní 48 km2 pozemků, často v blízkosti stanic, a tyto plochy rozvíjí a provozuje jako veřejné dopravní uzly, kanceláře a byty.
■ NedTrain - údržba vlaků.
■ NS Commercie - rozvoj obchodu a produktů, marketing, prodej a služby zákazníkům.
■ NS International - provozovatel vysokorychlostních mezinárodních spojů Fyra na trati HSL-Zuid, Thalys (z Amsterdamu do Paříže), ICE (do německého Porúří), Intercities (do Berlína a Bruselu) a švýcarské CityNightLine (do Mnichova a Curychu) ve spolupráci s NS Reizigers a zahraničními partnery.

Při jednání s veřejností se tyto rozdíly nedělají a používají se termíny Nederlandse Spoorwegen a NS. NS má smlouvy se společnostmi Connexxion a BBA, nyní Veolia Transport, na poskytování autobusové dopravy, která nahrazuje vlakovou dopravu v případě plánovaného i neplánovaného zrušení.
Dne 23. července 2010 prodala společnost NS společnost Strukton stavební společnosti Oranjewoud N.V.. Tím se uzavřela dlouhá historie plánování, projektování a realizace výstavby tratí prováděné společností NS.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz