Ford GT Liquid Blue 1/8 Die-Cast Vehicle

Ford GT Liquid Blue 1/8 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2018
Skladem: na dotaz
Kategorie:MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A34747
Výrobce: TSM MODEL True Scale Miniatures


Cena 27 893,00 s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Model auta pro sběratele Ford GT v modrém laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1: 8 (!) při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Ford GT představuje vrchol všeho úžasného, co ve Fordu umí, od motoru 3.5 EcoBoost® až po mimořádně propracovanou aerodynamiku. Odráží se v něm stejná vášeň pro inovace, která je patrná napříč celým jeho modelovým portfoliem.

Zadní křídlo je zakomponované do celkového aerodynamického tvaru karoserie. Přispívá tak k lepšímu obtékání vzduchu, i když není vysunuté. Po vysunutí může dokonce měnit tvar. Tím optimalizuje obtékání vzduchu a zlepšuje jízdní výkony vozu. Aerodynamické kanály zvyšují tuhost skeletu a zároveň účinně usměrňují proudění vzduchu tak, aby pomohly snížit vztlak. Přispívají rovněž ke snížení součinitele aerodynamického odporu a spoluvytvářejí přítlačnou sílu, která zlepšuje dynamiku i jízdní vlastnosti vozu. Výfuk je zakomponovaný do střední části karoserie tak, aby spodní difuzor dosahoval optimálního výkonu a současně bylo zachováno obtékání vzduchu přes horní část karoserie.

Ford GT je vrcholným vyjádřením principu, že tvar má být podřízen funkci. Jeho karoserie ve tvaru slzy je výsledkem rozsáhlého testování v aerodynamickém tunelu. Karbonová karoserie a motor 3.5 EcoBoost® V6 o objemu 3,5 l přeplňovaný dvěma turbodmychadly s mezichladiči stlačeného vzduchu o předpokládaném nejvyšším výkonu přesahujícím 484 kW (650 k) pak představují vrcholné vyjádření technologické inovace. Všechny detaily Fordu GT jsou navržené tak, aby na silnici i na závodní dráze udělovaly vozu dynamiku a ovladatelnost, jakou nabízejí pouze čistokrevné závodní automobily.

Ford Motor Company (často nazývaná zkráceně Ford, někdy také FoMoCo, Ford Motor nebo FMC) je americká nadnárodní korporace, vyrábějící automobily. Tento výrobce automobilů byl založen Henrym a jeho synem Edselem Fordem v Dearbornu, na předměstí Detroitu, ve státě Michigan, ve Spojených státech (kde sídlí v současnosti vedení společnosti), 16. června 1903. Od počátku 20. století byl Ford společně s firmami General Motors a Chrysler členem Detroitské „Velké trojky“ výrobců automobilů společnosti, které dominovaly americkému automobilovému trhu.

Ford zavedl metody masové výroby vozidel a hromadného managementu průmyslové pracovní síly. Ford uskutečnil nápady Eli Whitneyho, který vyvinul jednu z prvních montážních linek s použitím univerzálních součástek. Díky tomu bylo možno uvést do provozu velmi levnou, opakovatelnou a spolehlivou výrobu. Použití pásové dráhy k pohybu vozů k dělníkům bylo v tomto průmyslovém odvětví unikátní a rychle se stalo oblíbeným způsobem výroby. Jakmile se totiž stala práce jednoduchou a opakující se, bylo možné najmout nezkušené pracovníky, kteří se mohli rychle naučit jednoduché úkoly (ačkoli to odstranilo téměř veškeré uspokojení, které mohl mít dělník vykonávající různorodé činnosti). Ale umožnilo to výrobu prvního světového auta Ford model T, který jako první cenově dostupný automobil vytvořil masovou motorizaci světa.

Openable doors. Made to Order !

The model comes with base and display case on a small pallet. The actual shipping quotation varies. We will let you know the final quotation when you place order. Gift wrap is not available.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz