Österreichische Bundesbahnen #1116 225 HO Heute Für Morgen Für Uns Taurus Electric Locomotive DCC & Sound

Österreichische Bundesbahnen #1116 225 HO Heute Für Morgen Für Uns Taurus Electric Locomotive DCC & Sound
Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře ve špičkové kvalitě - ROCO 73267 Österreichische Bundesbahnen #1116 225 HO Heute Für Morgen Für Uns Taurus Electric Locomotive DCC & Sound .

A matching Railjet train can be formed with the items 74084 and 74087.

The model is equipped with a four-pole electric coupling on one side. For push-pull train operation the current draw between the locomotive and the control cab coach of the Roco Railjet can be switched via micro-switches. This is only possible if the locomotive has an electric coupling.

■ With switchable high beam and individually switchable headlights or tail lights. ■ Z21-Drivers cab available. ■ Licensed model of the ÖBB .

Lokomotivy Taurus mají hodinový výkon 6400 kW a mohou dosáhnout rychlosti až 230 km / h.Rodina elektrických lokomotiv EuroSprinter je modulární koncept lokomotiv pro evropský trh, který vyrábí společnost Siemens Mobility. Interní název výrobku Siemens je ES 64, přičemž ES znamená EuroSprinter a číslo 64 označuje výkon 6 400 kW na kolejích.V názvu jsou uvedeny další informace o použití (U jako univerzální, P jako prototyp a F jako nákladní) a o počtu podporovaných systémů elektrické energie (např. 2 jako dva typy, 4 jako všechny čtyři systémy běžně používané v Evropě). Na základě konceptu Eurosprinter byla vyvinuta univerzální elektrická lokomotiva ES 64 U s maximální rychlostí 230 km/h. Řada ES 64 U je schopna provozu pouze na střídavé napájení 15 kV 16,7 Hz. Je v provozu v Rakousku u ÖBB jako třída 1016. Na rozdíl od řady F jsou všechny lokomotivy řady U vybaveny místo toho pohonu péry, čímž se snižují síly na trati. ÖBB přidělily třídě 1016 (a později i třídám 1116 a 1216) chráněný název Taurus; od té doby jsou všechny lokomotivy řady ES 64 U+ všeobecně známé jako Taurus. ES 64 U2 může pracovat i na střídavém napětí 25 kV 50 Hz. Provozují ji ÖBB jako třídu 1116, Deutsche Bahn AG jako třídu 182, MÁV jako třídu 470 a jako nájemní lokomotivu Dispolok. Maďarsko-rakouská společnost GySEV (Győr-Sopron-Ebenfurth Railway Corp) provozuje tyto jednotky jako třídu 1047.

ES 64 U4 může používat všechny čtyři evropské elektrické systémy. Jeho elektrické komponenty jsou většinou shodné s komponenty ES 64 F4. Čtyřsystémová řada (s vypnutou možností napájení 1500 V v rámci softwaru) je v současné době používána v Rakousku společností ÖBB a soukromým provozovatelem Rail Traction Service jako třída 1216, ve Slovinsku společností Slovenske železnice (SŽ) jako třída 541 a v Polsku společností PKP Intercity (PKP IC) jako třída EU44 "Husarz". V Itálii mu RFI přiděluje klasifikaci E 190. Lokomotivy Taurus se staly pozoruhodnými díky hudebně znějícím tónům, které prý připomínají altový saxofon a které vydává vlak při rozjezdu. Zvuk vychází z trakčních měničů (německy Stromrichter).

Verze ES 64 U4 byla dodána německým drahám Vogtlandbahn s označením Class 183. Ačkoli je skříň stejná jako u všech ostatních lokomotiv ES 64 U4, má dvojí napájení a může jezdit pouze na německém střídavém napětí 15 kV 16,7 Hz a českém střídavém napětí 25 kV 50 Hz. Přestože jsou tyto lokomotivy vybaveny pouze pro provoz při napájení střídavým proudem jako lokomotivy DB třídy 182, dostaly nové označení třídy, protože splňují revidované normy EU pro ochranu strojvedoucích, které vyžadovaly významné konstrukční změny: ty zahrnují vstupní dveře, a to z jedněch na každé straně blíže ke středu lokomotivy na dvoje na každé straně přímo do kabiny lokomotivy.

Dne 2. září 2006 stanovila lokomotiva 1216 025-5 (před předáním ÖBB) nový světový rekord pro konvenční elektrické lokomotivy, když při zkouškách u Norimberka dosáhla maximální rychlosti 357 km/h (222 mph). Lokomotiva nebyla pro tento rekord nijak upravena. Od té doby se tento typ stal nejrychlejší lokomotivou na světě.

Rodina elektrických lokomotiv "Taurus" je jednou z nejúspěšnějších lokomotiv, kterou původně vyvinuly společnosti Siemens a Adtrans. Siemen s začal vyvíjet novou výkonnou a univerzální lokomotivu s rakouskými státními drahami ÖBB. Taurus, navržený firmou Porsche, byl vytvořen s modulární konstrukcí a novým dynamickým vzhledem. Rakouské dráhy ÖBB objednaly první várku lokomotiv Siemens Taurus Eurosprinter ES64U2 výhradně pro svou vnitrostátní dopravu. Tyto lokomotivy byly zařazeny do první generace, třídy 1016. Brzy byla vyvinuta druhá generace lokomotiv Taurus třídy 1116 s provozním výkonem 25 kV 50 Hz. Neuvěřitelné nové moderní elektrické lokomotivy "Taurus" jsou v současné době používány v mnoha evropských zemích včetně Německa, Maďarska, Slovenska a Slovinska. Elektrická lokomotiva třídy 1216 Taurus World Record Locomotive stanovila 02. září 2006 nový světový rekord - 357 km/h.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz