Model auta pro sběratele Duesenberg J J 1934 Willoughby Berline v šedomodrém laku vytvořená podle předlohy originálu 1936 designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

The Duesenberg Model J is a luxury automobile made by Duesenberg. Intended to compete with the most luxurious and powerful cars in the world, it was introduced in 1928, the year before the stock market crash that led to the Great Depression. The Model J, available with a supercharger after 1932, was sold until 1937.

The straight eight model J motor was based on the company s successful racing engines of the 1920s and though designed by Duesenberg they were manufactured by Lycoming,[10] another company owned by Cord. In normally aspirated form, it produced 265 horsepower (198 kW)[11] from dual overhead camshafts and four valves per cylinder. It was capable of a top speed of 119 mph (192 km/h), and 94 mph (151 km/h) in 2nd gear. Other cars featured a bigger engine but none of them surpassed its power. It was also both the fastest and most expensive American automobile on the market.

Duesenberg byla značka luxusních automobilů vyráběných americkou společností Duesenberg Motor Company v letech 1913-1937.

Bratři Friedrich (Fritz, později Frederick, Fred; 1876–1932) a August Duesenberg (1879-1955) se narodili v německé obci Kirchheide v tehdejším Knížectví Lippe. Jejich matka ovdověla a v roce 1885 i s jejich čtyřmi sourozenci odjela do USA.

V roce 1897 založili August a Fred firmu vyrábějící jízdní kola; Fred byl také aktivní závodník, mimo jiné vytvořil dva světové rekordy. V roce 1900 začali experimentovat se benzínovými motory a stavět motocykly. Od roku 1902 se Fred věnoval konstrukci automobilů. O rok později vznikl jeho první závodní vůz. V roce 1906 bratři s požadavkem na výrobu automobilu získali peníze od právníka z Iowy Edwarda Masona. Magnát Fred Maytag koupil 60 procent firmy. Vznikla tak Mason-Maytag Motor Car Company se sídlem ve Waterloo v Iowě. Maytag ani Mason však nebyli v tomto podnikání zkušení a firma zanikla. Duesenbergové přesídlili do St. Paul v Minnesotě a tam v roce 1913 vznikla Duesenberg Automobile & Motors Company. Ta se zabývala výrobou motorů a závodních vozů. Nejprve společně vyvinuli čtyřválcový, potom osmiválcový motor s objemem 4,3 l o výkonu 90 koní.

Během první světové války dodávala společnost DMC lodní a letecké motory pro britské a později i francouzské ozbrojené síly. Po válce se firma samozřejmě vrátila k výrobě automobilů. Mimo úspěchů na okruhu Indianapolis dosáhl Duesenberg 1920 světového rekordu 251 km/h a v roce 1921 také zvítězil v závodě 24 hodin Le Mans.

V roce 1926 převzala Duesenberg firma Auburn, vozy však byly vyráběny pod původní značkou.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz