Čtyřnápravová diesel-elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 83709 Rapido Trains METRA METX #212 HO Village Of Buffalo Grove Grey Black Red Blue Fade Stripes Scheme Winnebago Class EMD F40PHM-2 (now F40PHM-3) Passenger Commuter Diesel-Electric Locomotive DCC & Sound.

■ Čtyřnápravová diesel-elektrická lokomotiva dopravce Metra METX, největšího příměstského železničního systému mimo metropolitní oblast New York City, řady F40PHM-2 (nyní přestavěných jako F40PHM-3) jako přestavba F40PH se šikmou kabinou podobnou experimentálnímu stroji EMD F69PHAC a s proudnicovým vzhledem s přezdívkou „Winnebago“ a s barevným schématem FADE. ■ Digitalizovaný model s digitálním rozhraním a digitálním dekoderéem DCC ESU 5 se zvukovými funkcemi ESU LokSound. ■ Účinný 5-pólový motor Rapido se šikmým vinutím pro hedvábně hladký chod. ■ Provozní světlomety, obrysová světla, záložní světlo a funkční příkopová světla. ■ Dvojitá střešní klimatizace. ■ Funkční stroboskopické světlo, anténní pole PTC. ■ Podvozek z detailním rozložením potrubí. ■ Samostatné ochozy a zábradlí instalované z výroby. ■ Průhledné mřížky chladiče z leptaného kovu a mřížky dynamických brzd. ■ Kvalitní lak a polep včetně interiéru kabiny. ■ Přesný profil palivové nádrže a tlumiče výfuku. ■ Detailně propracovaný sněžný pluh.

Díky setrvání řady F40PH v provozu po dlouhou dobu docházelo k četným přestavbám a repasům lokomotivy. V některých případech byly nové lokomotivy sestaveny z náhradních dílů výrobce EMD. Některé dopravní agentury prodloužili životnost svých lokomotiv připojením samostatného generátoru HEP pod označením jako F40PH-2C a F40PH-CAT podle typu použitého generátoru Cummins nebo Caterpillar. Stroj F40PH-2C byl podstatně těžší než původní jednotka, s hmotností 282 000 lb (128 000 kg). Stroj F40PH-2D kanadské společností Via Rail měl speciální úpravy pro provoz v Kanadě, včetně příkopových světel. Posledních 30 lokomotiv dopravce Metra označených F40PHM-2 (nyní přestavěných jako F40PHM-3) prošlo přestavbou se šikmou kabinou podobnou experimentálnímu stroji EMD F69PHAC. Proudnicový vzhled získal přezdívku „Winnebago.“ Čtyři lokomotivy firmy Speno označené F40PH-2M byly dodávány bez turbodmychadel s omezeným výkonem na 2 000 koňských sil (1 500 kW). Pět lokomotiv EMD GP40 Morrison-Knudsen přestavěných pro Tri-Rail v roce 1988 bylo označeno F40PHL-2. Dopravce Progress Rail přestavěl 41 jednotek dopravce Metra repasováním motorů, přestavbou trakčních motorů a doplněním o mikroprocesorové řízení trakce s označením F40PH-3. Tucet lokomotiv F40PHM-2C dopravce MBTA bylo přestavěno pomocí dílů od výrobce EMD, stejně jako šest lokomotiv F40PH-3 přepravce Altamont Commuter Express.

Vzhledem k tomu, že flotila F40PH společnosti Amtrak byla nahrazena novějšími lokomotivami řady GE Genesis, společnost Amtrak přeměnila řadu vysloužilých jednotek na vozy pro zavazadla/kabinu. Hovorově známé jako „cabbages“ (portmanteau „cab“ a „baggage“) a oficiálně známé jako Non-Powered Control Unit (NPCU), byly u těchto jednotek odstraněny jejich vznětové motory, trakční motory a hlavní alternátory plus velké rolovací dveře instalované z boku (umožňující využití bývalého motorového prostoru pro zavazadla). Amtrak takto přestavěl 22 lokomotiv v letech 1996 až 2007 a každá přestavěná jednotka byla přečíslována s předponou „90“ k původnímu číslu. V roce 2011 společnost Amtrak přeměnila stroj F40PH s číslem 406 na NPCU, aby umožnila jeho nasazení v provozu push-pull s výstavním vlakem Amtraku u příležitosti 40. výročí existence dopravce a navíc byl u něho instalován generátor HEP jako zdroj doplňového napájení. Na rozdíl od jiných NPCU si lokomotiva 406 zachovává své původní číslo (místo přečíslování na 90406) a navenek připomíná funkční F40PH. Některé F40PH si po vhodných úpravách našly cestu do nákladní přepravy. Stroj F40M-2F v provozu u železniční společnosti San Luis a Rio Grande a dříve u Kanadské železnice se přestavěl na maximální rychlost 65 mil za hodinu (105 km/h) se zvětšenou palivovou nádrží o objemu 2 900 amerických galonů (11 000 l; 2 400 imp gal) a doplněn o 4 dveře, plošinu a schůdky vpředu. Jednu jednotku č. 450 získala železniční společnost Western Maryland Scenic Railroad v roce 2018.

Metra (METX) je systém příměstské železnice v metropolitní oblasti Chicaga obsluhující město Chicago a jeho předměstské části prostřednictvím železniční sítě železnic Union Pacific Railroad UP, BNSF Railway a dalších. Systém obsluhuje 242 stanic na 11 železničních tratích jako čtvrtý nejrušnější železniční systém ve Spojených státech podle počtu přepravených osob a největší příměstský železniční systém mimo metropolitní oblast New York City. V roce 2022 měl systém 23 726 400 jezdců, tedy asi 140 900 za všední den ve druhém čtvrtletí roku 2023. Odhadovaný nejrušnější den pro jezdce Metra nastal 4. listopadu 2016 – v den vítězného shromáždění Chicago Cubs 2016 World Series. [5]

Metra je potomkem mnoha příměstských železničních spojů z 50. let 19. století. Současný systém se datuje do roku 1974, kdy Valné shromáždění v Illinois zřídilo Regionální dopravní úřad (RTA), aby sjednotil všechny operace veřejné dopravy v oblasti Chicaga, včetně příměstské železnice. Vytvoření RTA bylo výsledkem očekávaného selhání příměstské dopravy provozované a vlastněné různými soukromými železničními společnostmi v 70. letech. Při reorganizaci v roce 1983 RTA umístila příměstskou železnici pod nově vytvořenou divizi příměstské železnice, která se v roce 1985 označila jako Metra. Nákladní železniční společnosti stále provozují čtyři trasy Metra na základě smluv o nákupu služeb. Metra vlastní všechna kolejová vozidla a je odpovědná za všechny stanice spolu s příslušnými obcemi.[6] Od svého založení společnost Metra nasměrovala více než 5 miliard dolarů do systému příměstské železnice v metropolitní oblasti Chicaga spolu s CTA. V lednu 2023 Metra spustila novou webovou stránku pro sledování vlaků v reálném čase, aby cestujícím umožnila lepší přehled o jejich dojíždění.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz