Dove The Angel Premium Figure soška anděla

Dove The Angel Premium Figure  soška anděla
Novinka

Věkové omezení:10
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A33761
Výrobce: Enesco
MotivANDĚLÉ SOŠKY


Cena 3 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#andele

Soška anděla vytvořená podle předlohy z figurální řady the Foundations Figure collection vycházející z grafického návrhu je vysoká cca 19 cm s detailním zpracováním.

Holding a bird in one hand this angel shares messages of peace and love..

Message: “Peace be with you. Let there be peace on earth and let it begin with me. Pray for peace. Peace I leave with you; My peace I give to you. John 14:27 There is no path to peace. Peace is the path – Ghadi; The peace of the Lord be with you always. Peace and Love, baby. Peace be with you always. Let there be peace on earth and let it begin with me. Pray for peace. Peace be with you always. Let us share a moment of peace. Peace begins with a smile.”

Dimensions: 7.6 in H x 3.15 in W x 2.68 in L.

Stone Resin, Crystal. Unique variations should be expected as this product is hand painted. Not a toy or children s product. Intended for adults only.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz