Domino The X-Men Marvel Bishoujo Statue

Domino  The X-Men Marvel Bishoujo Statue
Novinka

v prodeji od 30.10.2019
Věkové omezení:14
Rok vydání:2019
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A36102
Výrobce: Kotobukiya


Cena 2 793,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Domino 1/7 vytvořená podle předlohy figurální řady the X-men series vycházející z grafického návrhu the Bishoujo figure lineup je vysoká cca 22 cm s detailním zpracováním.

A character whose popularity is on the rise, the mutant with probability-altering powers, Domino is joining the BISHOUJO line! Based on the 2018 Domino comics by Gail Simone and David Baldeon, Domino s sleek modern costume is rendered into the BISHOUJO style by illustrator Shunya Yamashita.

Domino s elaborate suit is painted with a combination of metallic, pearlescent, and glossy paints, giving it a bold and eye-catching appearance. The sharpshooting mercenary wields her beloved dual pistols, looking over her shoulder with a cool, composed expression. From Shunya Yamashita s original concept art to the fine-tuned sculpt and paint job, this detail-packed figure fully embodies Domino s appeal and personality.

The statue comes with a miniature doll of Domino s X-FORCE teammate Deadpool for you to display in the place of your choosing. Take a chance and add this lucky girl (and her unlucky companion Deadpool) to your collection-- you won t regret it!

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz