Dieselová lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 31336 ESU Deutsche Bundesbahn DB #200 008 HO Old Red V 200 Diesel Locomotive DC/AC DCC & LokSound & 2 Smokes, Ep III.

■ Dieslová lokomotiva třídy 200.1 Německých spolkových drah (DB). ■ Má detailní mřížky ventilátorů na střeše, kabinu strojvedoucího s figurkou strojvedoucího, částečný průhled strojovnou a vícedílné kryty podvozku. ■ Lokomotiva má zvukový dekodér pro DCC, Motorola®, M4 a Selectrix - Nezávislá registrace do řídicích center s funkcí RailComPlus® nebo mfx®. ■ Akumulační kondenzátor PowerPack pro nepřerušované napájení - Dvojitý reproduktor s velkou zvukovou kapslí pro nejvyšší požitek ze zvuku. ■ Digitalizované originální zvuky lokomotivy V200 s dieselovými motory Maybach MD 650 ■ Senzorem řízené zvuky při pomalém zatáčení. ■ Brzdová jiskra při prudkém brzdění. ■ 2 generátory kouře, synchronní s LokSound. ■ Pipeta pro plnění generátoru kouře. ■ Univerzální elektronika se zásuvným jezdcem a přepínačem pro přepínání mezi dvouvodičovým a středněvodičovým provozem ■ Má velmi dobré jízdní vlastnosti díky kvalitnímu pětipólovému motoru ESU se dvěma velkými setrvačníky. Pohon přes kardan/šnekový převod na třech nápravách, dvě trakční pneumatiky. ■ Má pevný rám a nástavbu z kovového tlakového odlitku. ■ Trojice světlometů se mění podle směru jízdy. ■ Vypínatelné čelní světlo a pro posunování, osvětlení kabiny strojvedoucího, stolu strojvedoucího a strojovny. ■ Spřáhlo v hřídeli NEM s vodicí lištou ■ Kování nárazníkového nosiče a 2. spřáhla v příslušenství. ■ Délka přes nárazníky 209,7 mm. ■ Minimální poloměr jízdy = 360 mm.

V200 byla v 50. letech 20. století tváří lokomotiv Deutsche Bundesbahn (DB). Žádná jiná motorová lokomotiva nevytvářela image mladé DB tolik jako dlouhá lokomotiva s charakteristickými hliníkovými ozdobnými pruhy, které se na koncích zužovaly do stylizovaného "V".

Sériové lokomotivy vyráběné od roku 1956 byly poháněny dvanáctiválcovými motory Daimler-Benz (MB 820 Bb), MAN (12 V 18/21) nebo Maybach (MD 650) o výkonu 1100 k (při 1500 ot/min). K vytápění vlaku se používal parní kotel Hagenuk, který byl schopen vytápět rychlík s deseti až dvanácti vagony. Zvláštností bylo vybavení všech vozů V200.0 vícenásobným řídicím systémem, který umožňoval dvojí trakci a provoz push-pull. Spolu s firmami Krauss-Maffei (V200 001 - 005, V200 026 - 086) a MaK (V200 006 až 025) dodali DB lokomotivy 86 pouze dva výrobci. Lokomotivy MaK se od lokomotiv Krauss-Maffei vpředu výrazně lišily plošším provedením písmene "V".

První dodávky sériových lokomotiv přešly do železničních dep (Bw) Frankfurt-Griesheim (15 jednotek), Hamburg-Altona (19), Hamm P (32) a Villingen/Schwarzwald (20). Již po ukončení prací dostaly vozy V200 056 až 086 na bocích jednoduchá loga DB namísto nápadného nápisu "Deutsche Bundesbahn". Od počátku 70. let bylo hliníkové obložení odstraněno a lokomotivy byly opatřeny ozdobnou linkou, která oddělovala červenou a šedou část. Tři vozy V200 byly v 70. letech natřeny v tehdy moderních barvách oceánské modři a slonové kosti. Výrazné písmeno "V" na přední straně bylo vynecháno. Poté, co DB již v roce 1978 vyřadila lokomotivy 220 z provozu, nabídla je, z nichž některé byly staré pouhých 20 let, k prodeji zahraničním železnicím. Celkem 30 lokomotiv našlo kupce v Itálii, Francii (Alžírsko) a Španělsku.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz