Deinosuchus vs Parasaurolophus The Dinosauria Museum Statue Diorama pravěký svět

Deinosuchus vs Parasaurolophus The Dinosauria Museum Statue Diorama pravěký svět
Věkové omezení:14
Skladem: na dotaz
Kategorie:PRAVĚKÝ SVĚT - sošky, figurky, fosílie, repliky prehistorie
Kód:DC2821
Související:Parasaurolophus The Jurassic World 1/35 Figure pravěký svět
Výrobce: Sideshow Collectibles
MotivPRAVĚKÝ SVĚT


Cena 17 873,00 Kč s 21% DPH

#pravekysvet

Diorama Deinosuchus vs Parasaurolophus vytvořená podle předlohy figurální řady the Dinosauria collectible line vycházející z grafického návrhu je vysoká cca 30,2 cm s detailním zpracováním.

Toto dynamické dioráma zachycuje výpad prehistorického krokodýla, který se vrhá na nic netušící kořist. Každý kus je navržen s pomocí renomovaných paleoartistů a je individuálně malován a dokončen podle přísných standardů, každý s vlastní jedinečnou kvalitou a detaily, které jsou charakteristickým znakem ručně vyráběných produktů Sideshow Collectibles. Dioráma Deinosuchus VS Parasaurolophus je působivý exponát muzejní kvality, který je vynikajícím doplňkem každé expozice.

Size 12" H (304.8mm) x 13" W (330.2mm) x 11" D (279.4mm)

Weight 8.00 lbs (3.63 kg)*

Artists

Viggiano Studio, Adrian Taboada, Anthony Mestas, Steve Riojas, The Sideshow Collectibles Design and Development Team.

From 1933 s original King Kong, to the recent popularity of the Jurassic Park films, and Walking with Dinosaurs, dinos have long been an exciting part of pop culture. Find your favorite dinosaur replicas including T-Rex, Triceratops, Stegosaurus and more in our dinosaur figures series, as Sideshow s artists bring new life to these prehistoric creatures of history and legend with museum-quality dinosaur models.

Parasaurolophus (/ˌpærəsɔːˈrɒləfəs, -ˌsɔːrəˈloʊfəs/; ve významu "příbuzný ještěra s hřebenem" ("near crested lizard" ) v odkazu na Saurolophus) je rod býložravého hadrosauridního ornitopodního dinosaura, který žil na území dnešní Severní Ameriky a možná i Asie v období pozdní Křídy, asi 76. 5 až 73 miliony let. jednalo se o býložravce, který se pohyboval buď jako dvounožec nebo i jako čtyřnožec. Všeobecně jsou uznávány tři druhy: P. walkeri (druh), P. tubicen a krátkonohý P. cyrtocristatus. Kromě toho byl navržen ještě čtvrtý druh, P. jiayinensis, i když ten je častěji řazen do samostatného rodu Charonosaurus. Pozůstatky jsou známy z Alberty (Kanada), Nového Mexika a Utahu (Spojené státy) a pravděpodobně i z Heilongjiangu (Čína). Rod byl poprvé popsán v roce 1922 Williamem Parksem z lebky a částečné kostry nalezené v Albertě.

Parasaurolophus byl hadrosaurid, součást rozmanité čeledi křídových dinosaurů známých řadou bizarních ozdob hlavy, které pravděpodobně sloužily ke komunikaci a lepšímu sluchu. Tento rod je známý pro svůj velký, propracovaný lebeční hřeben, který v největším rozsahu tvoří dlouhou zakřivenou trubici vyčnívající z lebky směrem vzhůru a dozadu. Charonosaurus z Číny, který mohl být jeho nejbližším příbuzným, měl podobnou lebku a možná i podobný hřeben. Jako funkční vysvětlení hřebene bylo navrženo vizuální rozpoznávání druhu i pohlaví, akustická rezonance a termoregulace. Jedná se o jednoho ze vzácnějších hadrosauridů, známého pouze z několika dobrých exemplářů.

Deinosuchus (/ˌdaɪnəˈsjuːkəs/) je vymřelý rod krokodýlů, příbuzný současným aligátorům a kajmanům, který žil před 82 až 73 miliony let (Ma), v období pozdní Křídy. Název se překládá jako "hrozný krokodýl" a je odvozen z řeckého deinos (δεινός), "hrozný", a soukhos (σοῦχος), "krokodýl". První pozůstatky byly objeveny v Severní Karolíně (USA) v 50. letech 19. století; rod byl pojmenován a popsán v roce 1909. Další fragmenty byly objeveny ve 40. letech 20. století a později byly zahrnuty do vlivné, i když nepřesné rekonstrukce lebky v Americkém přírodovědném muzeu. Poznatky o rodu Deinosuchus zůstávají neúplné, ale kvalitnější lebeční materiál nalezený v posledních letech rozšířil vědecké znalosti o tomto mohutném predátorovi.

Ačkoli byl Deinosuchus mnohem větší než kterýkoli moderní krokodýl nebo aligátor, přičemž největší dospělí jedinci měřili na celkovou délku 10,6 metru (35 stop), jeho celkový vzhled byl dosti podobný jeho menším příbuzným. Měl velké, robustní zuby určené k drcení a jeho hřbet pokrývaly silné polokulovité osteodermy. Podle jedné studie se Deinosuchus mohl dožívat až 50 let, rostl podobným tempem jako moderní krokodýli, ale tento růst si udržoval po mnohem delší dobu.

Fosilie deinosuchů byly popsány z 10 států USA, včetně Texasu, Montany a mnoha lokalit na východním pobřeží. Fosilie byly nalezeny také v severním Mexiku. Žil na obou stranách západního vnitrozemského moře a byl oportunistickým vrcholovým predátorem v pobřežních oblastech východní části Severní Ameriky. Deinosuchus dosahoval největších rozměrů ve svém západním areálu, ale východní populace byly mnohem početnější. Názory na to, zda tyto dvě populace představují samostatné druhy, se stále rozcházejí. Deinosuchus byl pravděpodobně schopen zabíjet a pojídat velké dinosaury. Mohl se živit také mořskými želvami, rybami a další vodní i suchozemskou kořistí.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

email: info@pknihy.cz