Model auta pro sběratele DeLorean Time Machine DMC 12 (stroj na cestu časem) ve stříbrném laku v úpravě pro pohyb na kolejích vytvořený podle předlohy Back to the Future 3 originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

In 1990 Robert Zemeckis was making the third part of his trilogy "Back to the Future". The main actors were Michael J. Fox as Marty McFly and Seamus McFly and Christopher Lloyd as Dr. Emmett Brown. In the course of the film, the DoLorean is damaged and can only be brought back to the required speed by means of a steam locomotive pushing it forward. Here, we offer high-quality metal model of the Deloreans retrofitted for the ride on railroad tracks. The wheels are rotatable. The two wing doors and the engine compartment can be opened. The scope of supply includes a base with railroad rails, on which the model comes into its own. Delka 25 cm.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz