Daredevil Fine Art Sixth Scale Statue

Daredevil Fine Art Sixth Scale Statue
Skladem: na dotaz
Kategorie:FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:DC4037
Výrobce: Kotobukiya


Cena 13 983,00 Kč s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Soška Daredevil vytvořená podle předlohy filmové řady the Marvel Comics vycházející z grafického návrhu Fine Art Statue line je vysoká cca 27 cm s detailním zpracováním.

The Daredevil Fine Art Statue! Stands 10 1/2-inches tall in 1:6 scale.

Features a gargoyle-accented base made to look like a Hell s Kitchen rooftop! Expertly sculpted by superstar artist Erick Sosa, the Daredevil Fine Art Statue stands 10 1/2-inches tall and finds the Man Without Fear from Marvel Comics with his signature modified billy club weapon!

Standing at 1:6 scale in resin, the statue features a base designed to look like the gargoyle-accented Hell s Kitchen rooftop. Daredevil poses in a wide stance as he prepares to swing into the night with his club. The athletic hero has an incredibly detailed sculpt showing off every muscle and sinew, while his costume is perfect down to the last detail with its boots, gloves, belts, holsters, and the raised "DD " logo on his chest. Limited to 1200 pieces worldwide. Ages 14 and up.

Sculpted by Erick Sosa, Daredevil s powerful physique stands out as you have never seen it before!

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz