Cinderella In Castle Dress Disney Statue Popelka soška

Cinderella In Castle Dress Disney Statue  Popelka soška
Věkové omezení:15
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY od 1/12 do 1/1
Kód:DC679464
Výrobce: Enesco


Cena 4 893,00 Kč s 21% DPH

kusů
Soška Popelky vytvořená podle předlohy animačního filmu the Disneys Cinderella vycházející z grafického návrhu Disney Couture de Force lineup je vysoká cca 15 cm s detailním zpracováním.

Disney Traditions Cinderella with Castle Dress Statue:

Jim Shore matches the Disney Princesses with the castles with which they are most connected in this line of beautiful Disney Traditions Castle Dress Figurines.

The prince s castle from Cinderella is featured on her magical ball gown in this 6-inch tall Disney Traditions Cinderella with Castle Dress Statue that is made of stone resin.

In "Midnight at the Ball," Cinderella proudly displays her majestic residence, the castle where she first met her true love, waltzed until midnight, and returned to live happily ever after. Ages 15 and up.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz