Catwoman DC Comics One:12 Collective Action Figure

Catwoman DC Comics One:12 Collective Action Figure
Novinka

Věkové omezení:14
Rok vydání:2019
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A36917
Výrobce: Mezco Toyz
MotivCATWOMAN


Cena 2 693,00 Kč s 21% DPH

kusů
#anime#catwoman

Soška Catwoman vytvořená podle předlohy the DC Comics vycházející z grafického návrhu the One:12 Collective line je vysoká cca 15 cm s detailním zpracováním.

Mezco welcomes Gotham s most notorious cat burglar, Catwoman, into the One:12 collective.

The One:12 Collective Catwoman figure flaunts three exquisitely detailed head portraits: a flirty smile, a hissing snarl, and an unmasked Selina Kyle portrait. In addition to Catwoman s classic form-fitting suit, she comes complete with a whip, waist belt with an opening tool kit, removable backpack, and goggles that fit both masked heads.

Morally ambiguous, stealthy, and agile, Selina Kyle AKA Catwoman, started out as a cat burglar to survive and protect those closest to her. Utilizing a cat mask, this furtive femme fatale is known to steal from Gotham City s rich and corrupt. Do not cross this cat or bad luck is sure to follow.

Each One:12 Collective Catwoman figure is packaged in a collector friendly box, designed with collectors in mind. There are no twist ties for easy in-and-out of package display.

This fully posable action figure stands approx 15 cm tall.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz