Captain Marvel Carol Danvers Bishoujo Statue

Captain Marvel Carol Danvers Bishoujo Statue
Novinka

v prodeji od 31.07.2018
Rok vydání:2018
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A33749
Výrobce: Kotobukiya


Cena 3 893,00 Kč s 21% DPH

kusů

Soška Captain Marvel vytvořená podle umělecké předlohy the illustration by Shunya Yamashita z řady Marvel Bishoujo PVC Statue series je vysoká cca 23 cm s detailním zpracováním.

Kamala Khan s idol, "Captain Marvel" joins the lineup!

Based on an illustration by Shunya Yamashita, this statue depicts the former Miss Marvel Carol Danvers after she makes her debut as Captain Marvel. With a live action movie scheduled for 2019, Captain Marvel is a hero to look out for!

Having served as the leader of the Avengers, Danvers is deeply respected by many other heroes. Her courageous smile presents the dignity and confidence required of a strong leader, and the detail in her freshly cut hair and defined muscles make this statue a must for your collection!

Display your Captain Marvel Bishoujo statue with the previously released "Marvel Bishoujo Miss Marvel (Kamala Khan)" to depict the two fighting side by side!

Stands 23 cm tall in 1/7 scale.

Prototype shown, final product may be slightly different. All information is subject to changing without prior notice.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz