Batman The White Knight Black & White Sean Murphy Statue

Batman The White Knight Black & White Sean Murphy Statue
Věkové omezení:10
Rok vydání:2019
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:A35791
Výrobce: Dc Collectibles
MotivBATMAN


Cena 5 493,00 Kč s 21% DPH

kusů
#batman

Soška Batmana vytvořená podle komiksové předlohy the DC Batman: Black & White statue series vycházející z grafického návrhu Sean Murphy a Jonathan Matthews je vysoká cca 22 cm s detailním zpracováním.

What if the greatest villain in Gotham City was not The Joker, but Batman? That question is at the core of the epic eight-part limited series Batman: White Knight, which featured the writing and art of Sean Murphy.

This limited-run Black & White statue captures Murphy s take on an alternate-continuity Dark Knight. Cast in a descending action pose, this is a more unrefined, dangerous and imposing Batman and is a must for fans of Murphy and the Caped Crusader. Limited to 5,000 pieces. Figure measures 21 cm tall.

Designed by Sean Murphy; Sculpted by Jonathan Matthews.

The Batman Black & White line brings to life interpretations of the World s Greatest Detective and select Gotham City characters from the comics industry s brightest stars.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz