Batman Lee Bermejo Black & White 2nd Edition Statue

Batman Lee Bermejo Black & White 2nd Edition Statue
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
Kód:DC671302
Výrobce: Dc Collectibles
MotivBATMAN


Cena 7 893,00 Kč s 21% DPH

kusů
#batman
Soška Batmana vytvořená podle řadové předlohy Batman: Black and White statue series line vycházející z grafického návrhu Lee Bermejo je vysoká cca 17 cm s detailním zpracováním.

Batman Black and White Lee Bermejo 2nd Edition Statue:

A "colorful" Black and White rendition! Caped crusader sculpture out of the best-selling Joker graphic novel. Statue based on Lee Bermejo s artwork. Features a Bat-logo-shaped base and is packaged in a black-and-white box. Right out of the best-selling Joker graphic novel, artist Lee Bermejo adds his stunningly detailed interpretation of Batman to the Batman Black and White Statue line! In the second edition of this highly original design, Bermejo captures the intensity of the caped crusader as he clutches a Batarang, ready to take action. The statue measures approximately 6 3/4-inches tall x 6-inches wide x 7-inches long. It is painted in monochromatic tones, features a Bat-logo-shaped base, and is packaged in a black-and-white box. What a "colorful" addition for your collection!

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz