Ballista The Miniature War Machine historický dalekonosný vrhací stroj

Ballista The Miniature War Machine historický dalekonosný vrhací stroj
Novinka

v prodeji od 20.02.2021
Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:REPLIKY, PŘÍSLUŠENSTVÍ K SOŠKÁM A MODELŮM AUT
Kód:A37735
Související:Trebuchet The Miniature War Machine historický dalekonosný katapult
Výrobce: Wizkids


Cena 1 993,00 Kč s 21% DPH

kusů

Replika balisty dalekonosného vrhacího stroje vytvořená podle historické předlohy vycházející z grafického návrhu the WizKids 4D Settings pre-painted Miniatures collection je vysoká cca 15 cm s detailním zpracováním.

Get ready for battle with the latest in our line of 4D Settings: the Ballista! With an engineer mini prepared to be sure all shots are true, you can set the scene with this highly detailed, prepainted set and immerse your players in the action.

Thanks to this 4D™ Set you will have everything you need to keep your players on their toes and give you the tools to run a successful encounter.

The Set includes:

- 1 x Ballista. - 1 x Pile of Ballista Bolts. - 2 x Mantlets. - 2 x Cheval de Frise. - 1 x Human Engineer.

Balista byl stroj na vrhání kamenných projektilů a šípových střel velikosti oštěpu, který vynalezli Římané cca roku 150 př. n. l. Stroj byl vylepšenou kopií řeckých zbraní oxybeles a gastraphetes.

Konstrukce byla sestavena z podstavce, vodicího prvku se žlábkem a napínacího, spoušťového ústrojí a dvou ramen spojených tětivou a zasunutých do svazků zkroucených žíní nebo lan.

Od Řeků převzali tuto techniku Římané, kteří stroje upravili, přejmenovali a zařadili do své armády a námořnictva na paluby galér.

Balista, řecky palintonon, sloužila k vrhání kamenných nebo kovových střel strmou drahou pod úhlem cca 45 stupňů. Dostřel balisty byl kolem 350–450 m střelou těžkou 0,5 kg.

Podstavec je orientovaný na střelbu po balistické dráze a nebyl výškově stavitelný. Na horní straně byl dřevěný rám se svazky zkroucených žíní z koňských ocasů nebo zvířecích šlach. V nich byla zasunuta ramena s tětivou a kapsou na střelu. Tětiva se zavřela do spouště, a potom se napínala soustavou kladek (kladkostrojem) a rumpálem. Oba svazky musely být stejně zkroucené (měly stejné předpětí), aby ramena měla stejnou torzi, neboli tah a střela letěla na cíl.

Říman Flavius Vergetlius Renatus uvádí ve své knize Nárys vojenského umění: „Jestliže je dobře seřízena podle pravidel mechaniky a je obsluhována zkušenou obsluhou, probije vše, co zasáhne.“

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz