Model auta pro sběratele BRABUS Mercedes Rocket 900 SEDAN v bílém laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Brabus Rocket 900 sedan: Němci napěchovali do S-Klasse astronomických 900 koní. „Auto je jako raketa na čtyřech kolech,“ časté klišé mezi novináři, se však u jedné značky bez problémů promíjí. Na ženevský autosalon přivezl vyhlášený německý „klenotník“ Brabus, který se specializuje na šperkování vozů Mercedes svojí novou chloubu, Brabus Rocket 900 Sedan. Není těžké přijít na to, proč výrobci zvolili právě číslovku 900. Jejich projekt samozřejmě vznikl ze základu Mercedes-Benz S65 AMG. V Brabusu však nebyli spokojeni nejen s výkonem, ale i s vzhledem. Ze základní S-Klasse tak toho na této raketě mnoho nenajdete.

Brabus není v oblasti tunningu žádný nováček, který by auto jen „nachipoval“ a na víko kufru dal obrovské křídlo. Firma z Bottropu má přes 30 let zkušeností s rozsáhlými úpravami Mercedesů všech typů a velikostí. Když se zvedají výkony sériových automobilů, ruku v ruce s tím jdou i úpravci. Nezašel však Brabus s 900 koňovým monstrem příliš daleko? Nesnaží se jen udržet si za každou cenu svou pověst výrobce nevýkonnějších a nejrychlejších sedanů na světě?

Ani základní třída S není ve verzi 65 AMG, ze které Rocket 900 vychází, žádný chudáček. Na více než pětimetrovou limuzínu 600 koní podle mého názoru stačí. Názor Brabusu se však liší a úpravu jako vždy ani trochu nepodcenil. Začal samozřejmě s důkladnou úpravou motoru. Vidlicový dvanáctiválec ze sériového S65 AMG byl převrtán z objemu 6.0 na 6.3 litru. Ostatní komponenty motoru jako vačky, hřídele i ojnice šly do koše a byly vyměněny za silnější, schopné odolávat novému výkonu. Dvěma původním turbům také odzvonilo a jejich práci převzala mnohem silnější dvojice.

Pokud nebudete mít přímé srovnání, jen těžko poznáte o 2 cm nižší podvozek. Co vám ale určitě neunikne, bude kompletně nový body kit. Zajímavostí je zadní difuzor s centrálním brzdovým světlem ve stylu F1. Vybrat si můžete mezi koly o rozměru 21 nebo 22 palců. Uvnitř určitě uvítáte multimediální iBusiness balíček, ve kterém opět nechybí tradiční produkty Apple. Brabus v něm tentokrát přichystal výklopné stolky s 15,6 palcovými obrazovkami a pro práci zabudované dokovací stanice s iPady Mini.

Zákony fyziky tu jsou a budou. Když to vezmeme kolem a kolem, výsledkem všeho snažení je těžko uvěřitelný výkon 662 kW (900 koní) a maximum točivého momentu 1500 Nm. Na 1500 Nm převodovka rezignovala, a tak se musel točivý moment elektronicky snížit na „pouhých“ 1200 Nm. S tím už modifikovaný sedmistupňový automat umí pracovat a je ochotný přenést sílu na zadní nápravu.

Auto umí zrychlit z nuly na sto o 0,6 vteřiny rychleji než sériová verze, tedy za 3,7 vteřiny. Z nuly na dvě stě je to úctyhodných 9,1 vteřiny. U klasické třídy S je maximální rychlost omezena na 250 km/h. Maximální rychlost Brabusu je rovněž omezená. Na 350 km/h! Auto by bylo určitě schopné jet ještě rychleji. Na trhu však naleznete jen málo pneumatik, které vydrží odstředivé síly při rychlostech nad 350 km/h.

Nejslabším faktorem je však člověk. Nepředpokládá se, že Brabus budou řídit profesionální závodníci. Málokterý obyčejný člověk má při rychlosti 350km/h, tj. v situaci, kdy za vteřinu přejede stejnou vzdálenost, jako je velikost fotbalového hřiště, schopnost vůbec plně vnímat, kontrolovat vůz a odhadovat vzdálenosti.

Auto rozhodně není pro začátečníky. Zkrotit 900 koní, kteří mají stáj pouze na zadní nápravě, nebude med ani na suchu natož na mokrém povrchu. Takovou rychlost a luxus vám ale jen těžko někdo jiný nabídne a Brabus si samozřejmě nechá za takovou parádu jako vždy pořádně zaplatit. Cena 9,5 milionu korun není z mého pohledu nějak přepálená, protože základní S65 AMG stojí 6,3 milionu a z původního auta zůstane na Brabusu zachováno pramálo.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz