Model auta pro sběratele BRABUS Mercedes 600 AMG GT S ve zlatém laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Brabus představuje vyladěný Mercedes-AMG GT S se 600 koňmi, který jako vyladěný sporťák uhání až rychlostí 325 km/h.

Mercedes-AMG GT S se svým výkonem 375 kW a točivým momentem 650 N.m není zrovna automobilem, který běžný uživatel nazve jako slabý. Jsou ale tací zákazníci, kterým je to málo. Pro ně je tu třeba AMG GT S vyladěné dvorním úpravcem Mercedesů, firmou Brabus.

Brabus nadopoval čtyřlitrový osmiválec biturbo dodatečnými 66 kW a 100 N.m, výsledkem je tak výkon 441 kW (600 k) v 6400 otáčkách a točivý moment 750 N.m v 4800 otáčkách. Díky takové síle umí AMG GT S od Brabusu zrychlit z 0–100 km/h za 3,6 sekundy a uhánět rychlostí až 325 km/h. Na stovce je tak o 0,2 sekundy rychleji než výchozí model, maximální rychlost vzrostla o 15 km/h.

Ladiči z německého Bottropu dosáhli vyššího výkonu úpravou elektroniky. Auto se dočkalo nového mapování vstřikování a zapalování, zároveň došlo k mírnému zvýšení plnicího tlaku turbodmychadla.

Ideálním doplňkem posíleného motoru je přepracovaný výfukový systém, který je možné objednat i samostatně. Jelikož je z titanu (koncovky z kombinace titanu a karbonu), je asi o 40 % lehčí než ten výchozí. Součástí výfukového systému je elektronicky ovládaná klapka, přičemž základní nastavení je podle Brabusu tišší než ve výchozím autě. Naopak při otevření má vyladěný sporťák řvát více než sériové AMG GT S.

Úpravu techniky Brabus doplňuje vylepšením vzhledu, pro AMG GT S nabízí sadu karbonových aerodynamických dílů, která zahrnuje přední spoiler nebo zadní difusor. Jednotlivé doplňky byly podle tuningové firmy testovány v aerodynamickém tunelu, a tak by měly být skutečně aerodynamicky účinné.

Celek doplňují i kovaná kola, 20palcová vpředu a o palec větší vzadu. Karoserii je pak možné pomocí sportovních pružin snížit o 15 mm.

Vnitřek lze vylepšit detaily z nerezové oceli nebo speciálními řadicími páčkami z hliníku. Brabus rovněž nabízí speciální čalounění z kůže nebo alcantary.

No matter how fast and well-rounded a car is, there will always be those who want to make it faster and… uh… rounder. Take the 2016 Mercedes-AMG GT for instance — by all accounts an outstanding sports car with a powerful and sonorous V-8 under its long hood and spot-on looks. It’s a car just about any of us would love to have in our driveways, and Mercedes-AMG have spent hundreds or millions of dollars and invested countless man hours to make sure that’s the case. So, you sort of have to give the side-eye glance to tuning outfits claiming they can improve upon the product of a multi-billion-dollar multi-national corporation.

But Brabus has been at this for nearly 40 years now. Just like Mercedes-Benz’s own in-house tuning arm AMG once was, Brabus is an independent tuning company that’s become known for turning out some ridiculously powerful Mercs with sinister characters fit for a Jason Bourne antagonist. How ridiculous? The 720-horsepower CLS-based 2012 Brabus Rocket still holds the title as the world’s fastest street-legal sedan at 227 mph.

Now Brabus has turned its attention to the new Mercedes-AMG GT S, and while it’s not quite as off the wall as the Rocket, it does look like a pretty complete package. The Brabus AMG GT S boasts several performance enhancements over the stock GT, including a significant boost in power, and a few visual and aerodynamic updates that add a bit of aggression without coming off as too over the top. Let’s take a closer look.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz