Aspark Owl Hypersport Electromobil (test vehicle)

Aspark Owl Hypersport Electromobil (test vehicle)
Skladem: na dotaz
Kategorie:MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
Kód:119669
Výrobce: Unspecified


Cena 24 993,00 Kč s 21% DPH

Japonský hypersport se představil již na Frankfurtském autosalonu 2017 a jeho tvůrci tehdy vzbudili rozruch tvrzením, že půjde o první silniční auto, které pokoří stovku pod dvě sekundy. Nutno podotknout, že šlo o opravdu odvážné tvrzení. Vůz totiž pohání pouhých 430 koní, tedy na poměry hypersportovních aut velmi skromné stádečko. Aspark však na rozdíl od konkurence spoléhá na lehkou váhu, která se díky velké míře použití karbonu dostala na 850kg. To je opravdu velmi málo. Dokonce i Smart Fortwo současné generace váží o 30kg více.

Na to, jak test zrychlení probíhal se můžete podívat na přiloženém videu. Samotný rozjezd začíná v čase 1:08. K rekordní akceleraci je ale potřeba uvést několik důležitých faktů. Jedna auto spoléhá do velké míry na silné kondenzátory namísto baterií. Ty dokáží motorům poskytnout velké množství energie velmi rychle, je však otázka, jak na tom auto bude ve výsledku s dojezdem. Výrobce sám slibuje pouze 150km, srovnávat tak vůz s ostatní elektrickou konkurencí pokoušející se o minimálně dvojnásobný dojezd je trochu zrádné. Druhým důležitým faktem je použití závodních slicků Hoosier, které byly navíc pro potřeby testu předem zahřívány pro lepší trakci. Aspark však tvrdí, že s laděním vozu nepřestane, dokud vůz nezvládne stovku pod dvě vteřiny i na silničních pneumatikách.

Na druhou stranu však šlo o měření bez tzv. one foot rolloutu, tedy zhruba 30cm nezapočítávaných do startu při rozjezdu. Ačkoliv se jedna stopa může zdát naprosto zanedbatelná, Tesla S P100D na této krátké dráze dokáže nabrat rychlost 20km/h během tří desetin sekundy. Při této metodě měření by se tedy v případě Asparku Owl dal očekávat čas zrychlení na 100/h km zhruba 1,6s. Jak se zdá, bude mít Tesla Roadster druhé generace hned ze začátku dosti silnou konkurenci.PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz