VIA Rail Canada #917 H0 Blue Yellow Stripes Scheme Class GE P42DC Passenger Diesel-Electric Locomotive DCC & SoundTraxx

VIA Rail Canada #917 H0 Blue Yellow Stripes Scheme Class GE P42DC Passenger Diesel-Electric Locomotive DCC & SoundTraxx
Novinka

v prodeji od 30.06.2023
Věkové omezení:14
Rok vydání:2023
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY DIESEL (ELECTRIC) - MODELY HO a další
Kód:BBP1202
Výrobce: Athearn Precision Die Cast model


Cena 14 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
Diesel-Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku H0 pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - G81313 Athearn VIA Rail Canada #917 H0 Blue Yellow Stripes Scheme Class GE P42DC Passenger Diesel-Electric Locomotive DCC & SoundTraxx.

■ Kanadská diesel-elektrická Lokomotiva VIA Rail Canada. ■ Model obsahuje palubní dekodér DCC se zvukem SoundTraxx Tsunami2. ■ Dva 3D reproduktory pro optimální kvalitu zvuku. ■ Zvukové jednotky pracují jak ve stejnosměrném, tak v DCC režimu. ■ Při provozu v režimu DCC jsou k dispozici všechny funkce DCC. ■ Zvuky motoru, houkačky a zvonku fungují ve stejnosměrném režimu. ■ Všechny funkce jsou kompatibilní s NMRA v režimu DCC. ■ Krokově přesný chod/řízení při pomalé rychlosti. ■ Model má DCC a je vybavený technologií Quick Plug™ plug-and-play s 21kolíkovým konektorem NEM. ■ Model pohání pětipólovým motor Genesis se šikmým vinutím a setrvačníky s víceprvkovým hnacím ústrojím. ■ Pohon všech kol s přesnými převody pro plynulý a tichý chod. ■ Elektrické napájení všech kol zajišťuje spolehlivý tok proudu. ■ Kola typu RP25 fungují na všech známých značkách kolejnic. ■ Osvětlení LED pro realistický vzhled - včetně osvětlených tabulí s čísly, světel na zemi a obrysových světel (pokud jsou k dispozici). ■ Osvětlení LED včetně provozních příkopových světel a červených obrysových světel. ■ Provozní obrysová světla vpředu a vzadu u modelů vybavených Tsunami2. ■ Zadní obrysová světla nainstalovaná a připojená - DCC. ■ Nově osvětlené číselné tabulky. ■ Blikající stroboskopické světlo a nouzové světlo "Big-Hole" na vybavených jednotkách Amtrak (funkční pouze na DCC). ■ Blikající příkopová světla na jednotkách Amtrak, které nejsou vybaveny stroboskopem, synchronizovaná s troubením (funkční pouze na DCC). ■ Athearn je průkopníkem nejnovějších inovací v oboru železničního modelářství se zaměřením na dokonalost detailů modelu. ■ Věrná reprodukce všech detailů modelu podle výkresů, měření v terénu, fotografií a dalších materiálů. ■ Detailní palivová nádrž s palivovými nádržemi, palivoměry a odvzdušňovacími trubkami. ■ Velmi detailně propracovaný spodní rám včetně vzduchových nádrží se vzduchovým vedením, vzduchového filtru a vysoušeče vzduchu se dvěma různými typy ochranných štítů proti kamení. ■ Uspořádání antén podle čísla. ■ Přední a zadní obrysová světla ■ Fotoleptaná kovová mřížka ventilátoru chladiče. ■ Přesně namalovaná a vytištěná schémata nátěrů. ■ Osvětlené tabule s čísly. ■ Osvětlená světla na čelech lokomotivy. ■ Osvětlená obrysová světla. ■ Kompletně přepracovaný rám z tlakového odlitku pro vynikající tažnou sílu. ■ Pružná pryžová hadice vlakového vedení a pružné pryžové hadice MU. ■ Výfukový komín. ■ Samostatně aplikovaná drátěná madla. ■ Přesně namalované a potištěné nátěry ■ Kloubová spřáhla typu McHenry - kompatibilní s Kadee. ■ Kompletně sestavený model připravený k provozu. ■ Minimální poloměr: 46 cm (18"). ■ Licence společností Amtrak® (jednotky s barvou Amtrak), Via Rail Canada® (jednotky lakované společností Via), Operation Lifesaver (jednotky natřené v rámci Operation Lifesaver). ■ 4 různé varianty přídě: Amtrak as-built with strobes, Amtrak as-built without strobes, Amtrak rebuilt, and Via.

Lokomotiva General Electric P40DC/P42DC, známá také jako Genesis, je současnou hlavní osobní lokomotivou společnosti Amtrak. Původní lokomotivy P40DC měly výkon 4000 HP a jejich modernizované nástupkyně P42DC měly výkon 4250 HP, přičemž obě měly maximální rychlost 100 km/h. Tyto jednotky jsou k vidění po celé zemi ve vlacích na krátké i dlouhé vzdálenosti. Původně dodávané jednotky P40DC byly vybaveny dvěma unikátními prvky: přídavným zadním oknem, známým jako "okno hostinského", které umožňovalo ovládání lokomotivy ze zadní části lokomotivy, a světelným paketem na přídi nad předním oknem, který zahrnoval dva xenonové stroboskopy a centrální červené světlo, které se rozsvítilo, když vlak přešel do "nouzového režimu". Světelný balíček i okno pro hostitele byly odstraněny, protože tyto jednotky byly během své životnosti prodávány a další objednávky tyto prvky neobsahovaly. U pozdějších jednotek nahradila xenonové stroboskopy blikající příkopová světla, ale u jednotek vybavených stroboskopy příkopová světla neblikala. Jednotky vybavené obrysovými světly na obou koncích jsou k vidění také v provozu na tlačných vlacích. Společnost Amtrak původně zařadila 208 jednotek s čísly 1-207.

Společnost Via Rail vlastní flotilu 21 jednotek s čísly 900-920, které jsou v provozu od roku 2001. Tyto lokomotivy jsou vybaveny standardními i nouzovými houkačkami. Některé jednotky jsou kromě standardních světlometů a příkopových světel vybaveny také jasným reflektorem na středu přídě.

Tyto velmi detailně propracované modely konečně odpoví na jedno z nejčastějších přání našich zákazníků na lokomotivy Genesis. Mezi hlavní přednosti patří detailně zpracovaný interiér kabiny doplněný všemi příslušnými ovládacími prvky a sedadly. Bohaté detaily podvozku zahrnují potrubí, vzduchové filtry, vysoušeč vzduchu a kompletní detaily pilotů. Modely obsahují také detaily specifické pro prototypy Amtrak a Via Rail Canada. Jednotky Amtrak jsou k dispozici buď se stavěnou, nebo přestavěnou (přišroubovanou) přídí. Mají také několik různých stylů anténních soustav, od jednoduchého vzhledu podle stavby až po složité uspořádání servisních jednotek Illinois. Jednotky Via Rail mají unikátní reflektor na přídi a prototypové standardní a nouzové houkačky.

Všechny verze jsou vybaveny provozními, světelnými a zvukovými prvky, které se od Genesis očekávají. Pod kapotou se nachází osvědčený motor Genesis a masivní rám s tlakovou skříní, které společně zajišťují dostatečnou tažnou sílu. K dispozici jsou LED světlomety, příkopová světla a obrysová světla. U verzí vybavených DCC/zvuky se příkopová světla střídají při aktivaci houkačky a obrysová světla jsou nezávisle řízená a směrová. A konečně, zvukový dekodér Soundtraxx Tsunami2 a dva 28mm reproduktory poskytují našemu modelu vysoce kvalitní zvuk.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz