Alfa Romeo Stelvio Q4 Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo Rosso Competizione Red Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle

Alfa Romeo Stelvio Q4 Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo Rosso Competizione Red Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A34891
Související:Alfa Romeo Stelvio Q4 Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo Light Blue Metallic 1/18 Die-Cast Vehicle
Výrobce: BBR Models


Cena 8 993,00 s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Alfa Romeo Stelvio Q4 2.9 V6 Bi-Turbo 510hp LOS ANGELES AUTO SHOW 2016 ve červeném laku vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Alfa ráda připomíná, že Stelvio QV je nejrychlejší SUV ve své kategorii kompaktních aut, protože šestiválcový motor vygeneruje působivý výkon 375 kW a z nuly na stokilometrovou rychlost se dostane za neskutečných 3,8 sekundy. Ani Porsche Macan Turbo Performance není rychlejší, stejnou sprintovou disciplínu totiž zvládne za 4,4 s.

A je to opravdu skvělý motor ve všech ohledech. Vyvinuli ho vývojáři, kteří do Alfy přešli z Ferrari.

V základu má Stelvio benzinový dvoulitr s výkonem buď 148 nebo 206 kW. K dispozici je ale ještě dieselová varianta o objemu 2,2 litru (110, 133 nebo 154 kW), přičemž nejslabší verze má pohon jen zadních kol, prostřední může mít i pohon všech kol a nejsilnější naftová varianta se standardně pojí s pohonem 4x4.

2.9 V6 Bi-Turbo:

Vrcholná verze modelu Stelvio je naprosto fenomenální. Motor zkonstruoval tým, který do Alfy přešel z Ferrari. Jedná se o pohonnou jednotku spřízněnou s Alfou Romeo Giulia QV. Prakticky se mu todo ani nedá moc co vytknout. Je supervýkonný a to, co umí, předává okamžitě a nadšeně. Naprosto skvěle reaguje na pedál plynu. A hlavně fantasticky zní. Tak akorát, aby nerušil posádku, když nemá náladu, ale nádherně se rozezní, když na to řidič šlápne.

Quadrifoglio je již od roku 1923 symbolem všech závodních modelů a zároveň nejvíce vzrušujících modelů značky Alfa Romeo. Zelený čtyřlístek, poprvé použitý vítězem slavného závodu Targa Florio a legendárním řidičem Ugo Sivoccim na svém voze, je znakem nekompromisní dokonalosti a italské vášně pro výkon. Všechny nejsportovnější modely Alfa Romeo nesly od této doby symbol Quadrifoglia a Stelvio, první SUV od Alfy Romeo, nemůže být výjimkou. Je navrženo tak, aby bylo nejlepší ve své třídě a excelovalo, pokud jde o výkon, dynamiku a jízdní vlastnosti, a aby dokonale reprezentovalo motto značky „La Meccanica delle Emozioni“, tedy „mechaniku emocí“.

První kapitolou opravdu velkého návratu legendy Quadrifoglio byla Giulia a Stelvio Quadrifoglio v tomto hrdém odkazu pokračuje. Tato vysoce výkonná verze prvního SUV Alfy Romeo s ikonickou trojúhelníkovou přední maskou a svalnatou konstrukcí karoserie reprezentuje pověstný italský přístup k automobilovému designu. Stelvio má dokonalé proporce a je určeno k tomu, aby vynikalo a poskytovalo řidiči mimořádné zážitky z jízdy.

Systém Alfa Chassis Domain Control (CDC) koordinuje veškeré aktivní podsystémy, jako je volič jízdních režimů Alfa™ DNA Pro, aktivní zavěšení kol Alfa™ Suspension, aktivní vektorování točivého momentu Alfa™ Active Troque Vectoring nebo integrovaný brzdový systém pro zkrácení brzdné dráhy (IBS). Pohon všech kol Alfa Romeo Q4™ poháněný šestiválcovým Twin-Turbo motorem o obsahu 2,9 litru a výkonu 510 k zvyšuje sportovní emoce a aktivní vektorování točivého momentu zlepšuje trakci ve fázi zrychlování, čímž se snižuje nedotáčivost nebo přetáčivost. Systém zavěšení kol Alfa™ Link, lehký podvozek a dokonalá vyváženost mezi nápravami 50:50 zajišťují vynikající dynamiku.

Díky svému celohliníkovému motoru, schopnému prezentovat se maximálně vzrušujícím a sportovním charakterem, překračuje výkonnost Stelvia Quadrifoglio hranice pouhého výkonu. To, co činí zážitek z jízdy ve Stelviu Quadrifoglio ještě výjimečnějším, je dokonale vyrovnaný poměr výkonu k hmotnosti, který je zde nejlepší ve své třídě. V řádu pouhých několika málo sekund je rychlé sportovní srdce Stelvia Quadrifoglio – 6válcový Twin-Turbo motor o výkonu 510 k a objemu 2,9 litru – schopný spustit gejzír pocitů složený ze síly, energie a přesnosti, zatímco ve stejném okamžiku udržuje vysokou úroveň agility a jízdních vlastností, jež jsou u jiných SUV nepředstavitelné.

Unikátní rozložení hmotnosti 50:50 ve Stelviu Quadrifoglio je jednou z jeho nejunikátnějších vlastností a zároveň výsledkem pečlivě zvážených materiálů: vysoce odolné oceli pro karoserii, hliníku pro zavěšení, dveře, blatníky, kapotu, zadní dveře, přední a zadní spoiler a motor a karbonových vláken u hnacího hřídele. Kombinace těchto prvků dává vzniknout energii, které není rovno. S poměrem otáčení volantu, který je nejlepší ve své třídě, a díky systému zavěšení Alfa™ Link nabízí Stelvio Quadrifoglio ohromující úroveň stability na vozovce, v čemž jednoznačně poznáte pověstnou ovladatelnost Alfy Romeo.

Stelvio Quadrifoglio kombinuje mimořádný výkon s nejvyšší možnou mírou účinnosti, a to díky systému efektivního vypínání válců Alfa™ Cylinders´ Efficient Management (CEM), který umožňuje Twin-Turbo motoru 2,9 V6 deaktivovat tři válce. Systém Start&Stop nejnovější generace rovněž přispívá k dalšímu snížení spotřeby paliva v rámci městské dopravy.

Úplně první SUV v historii Alfy Romeo již zaujalo místo na špičce své kategorie.

Stelvio Quadrifoglio získalo díky času 7 minut a 51 sekund na kolo na dráze legendárního Nürburgringu titul nejrychlejšího továrního SUV. Dechberoucí úspěch byl dosažený pokročilou technologií, kterou nalezneme v srdci tohoto vysoce výkonného SUV. Jde o motor Twin-Turbo V6 o objemu 2,9 l a výkonu 510 k, jenž byl poprvé spojen s inovativním systémem pohonu všech kol Q4.

Alfa Romeo je v současné době držitelem dvou rekordů na Nürburgringu: prvního s modelem Giulia Quadrifoglio (nejrychlejší sedan) a druhého s modelem Stelvio Quadrifoglio (nejrychlejší tovární SUV).PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz