Acura NSX GT3 No. 93 Racing Livery 1/18 Die-Cast Vehicle

Acura NSX GT3 No. 93 Racing Livery 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

Věkové omezení:14
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ MODELY AUTÍČEK Die-Cast
MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A34130
Výrobce: TOP SPEED


Cena 4 893,00 Kč s 21% DPH

kusů

Model auta pro sběratele Acura NSX GT3 No.93 Pirelli World Challenge RealTime Racing vytvořená podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Model je vyroben z pryskyřičné slitiny RESIN, při této technologii výroby výrobce dosáhl maximální věrnosti modelu ku originálu za cenu nemožnosti cokoli otevřít. Model je dodáván na základní desce a jeho lak je naprosto dokonalý.

Honda NSX je jedno z mála aut, které se na závodních okruzích objevilo dříve, než na showroomech a na silnicích. Už dva roky totiž jezdí japonské cesťáky Super GT, kde vystřídala auto, které se pro jistotu nikdy ani nevyrábělo - soutěžní verzi původně připravovaného supersportu s atmosférickým V10 uloženým vpředu podélně. NSX Concept GT však nemá s klasickým NSX kromě základních stylistických rysů nic společného, jde o vůz, využívající šasi pro DTM a Super GT. Nyní však přichází závoďák od NSX skutečně odvozený.

Honda dlouho zvažovala, jestli postaví zástupce kategorie sice prestižnější, ale méně rozšířené endurance kategorie GTE nebo masovější a cenově dostupnější GT3. Nyní je to jasné - představuje se model NSX GT3, postavený podle regulí FIA GT3. A od produkčního supersportu se vlastně také liší poměrně zásadně. Ze čtyř motorů zůstal jen jeden - benzinový V6 3.5 se dvěma turby, všechny tři elektromotory, akumulátory i komplikovaný pohon všech kol zmizely. Pryč je i devítistupňová dvouspojka, tu nahrazuje šestistupňová závodní sekvence, která přenáší sílu motoru pouze na zadní kola.

V souladu s pravidly má karoserie agresivní bodykit, obří křídlo a větší nasávací otvory, v kabině pak závodní rám, sedadla a volant. Vývoj NSX GT3 má na starosti severoamerická závodní divize HPD (Honda Performance Development) a před příští sezonou bude k dispozici zájemcům z řad privátních týmů kdekoli na světě.

The brand-new Acura NSX did something that Ford—with their mounds of effort and cash—couldn t do with their new GT. The NSX GT3 s first race ever—the grueling 24 Hours of Daytona—ended with an incredibly respectable finish after relatively minimal drama.

Normally, new race cars have all kinds of bugs to work out before they are ready to compete for the win. Parts that weren t made stout enough fail, teams that don t know the best way to set up the car don t nail it right away, and all manner of technical issues arise. The first race often feels more like a get-to-know-you period in race form. Not so much with the Acura.

While the No. 93 Michael Shank Racing Acura NSX retired right before the very end, that retirement probably wouldn t have even happened had it not been involved in contact. Per a team release, contact with a prototype forced them to remove the hood, when it then ran without in the best display of haters-gonna-hate, just-finish-the-race-ness possible.

Unfortunately, removing the hood reduced crucial airflow to the No. 93 s gearbox, and it overheated, forcing the early retirement. Despite that, the No. 93 finished 11th, anyway—out of 27 cars in its class.

Before its retirement, the No. 93 had been contending for the GT Daytona class lead.

Their performance was enough to get the Michael Shank Racing Acura team the lead in the North American Endurance Cup—a sub-championship within the series where points are awarded based on position throughout the WTSC s longest races.

It is incredible that every car that was new to the series that year, including not only this Acura, but the brand-new Porsche 911 RSR, the Lexus RCF GT3 and the Mercedes-AMG GT3, all finished fairly strong, with the biggest problems being from contact. However, for a completely new car to walk away with a championship lead is insane, and certainly worth noting.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz