Abarth 124 Spider Rally Concept Yellow Red 1/18 Die-Cast Vehicle

Abarth 124 Spider Rally Concept Yellow Red 1/18 Die-Cast Vehicle
Novinka

v prodeji od 31.12.2018
Věkové omezení:14
Rok vydání:2018
Skladem: na dotaz
Kategorie:MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A34651
Výrobce: TOP SPEED


Cena 9 993,00 s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Model auta pro sběratele Abarth 124 Spider Rally Concept R-GT ve žlutočerveném laku vytvořený podle předlohy originálu designerským týmem v měřítku 1:18 při věrném zachování detailu a kvality zpracování.

Nedá se říci, že by Fiat v posledních letech přicházel s auty, která by dokázala chytnout u srdce. Model 124 to chce změnit a verze R-GT je toho úchvatným vrcholem.

Kdyby od vás psycholog chtěl co nejrychlejší odpověď na spojení „italské auto”, pravděpodobně na něj vyklopíte slovo „emoce”. Emotivní design, emotivní jízdní projev, emotivní návštěvy servisu, to všechno k italským autům patří. Dobře, částečně žertujeme, aspoň část těchto přirozených asociací ale vytane na mysli nejen nám.

Pochopitelně, je tu stále spousta aut, která je naplňují, musíme ale zamířit ke značkám jako Ferrari, Lamborghini nebo Alfa Romeo, abychom se ve větší či menší míře dočkali nejen zajímavého designu, ale i bouřlivého jízdního projevu. U největší italské značky, Fiatu, se v posledních letech na nic podobného nehrálo - běžné modely řidičovo smysly opravdu nelaskají a z těch odvozených stojí za řeč snad jen splašené pětistovky, které jsou ale tak ujeté, až jsou z pohledu ještě alespoň trochu rozumného nadšence skoro neprodejné.

Do tohoto prostředí nyní vstupuje model 124 Spider, který vyvolává velké naděje. Sdílíc základy s ikonickou Mazdou zkouší znovu vztyčit prapor emotivního italského stroje pro kde koho a myslí to vážně. Představil se rovnou i jako Abarth a do hry o jeho zářnou budoucnost se brzy má přidat i verze Coupé.

Vedle Abarthu Fiat zjara 2016 ukázal i závodní provedení a měli jsme zato, že jde jen o snahu pozvednou image vozu a připomenou historické konexe. Chyba lávky, Italové skutečně postavili rallyové provedení a už ho zkouší. Podívat se na něj v akci můžete níže a pokud vám jeho přetáčivé řádění na trati asfaltové RZ nezvýší tep, jste mrtví nebo na špatném webu.

Tento vůz totiž není jen oblepený standard, je to seriózně pojatá soutěžní verze pro třídu R-GT s motorem 1,8 turbo (zřejmě z Alfy Romeo 4C) naladěným na 300 koní. Zjevný je upravený podvozek, vyrámování, hardtop, sekvence... je tu všechno co má být a nebojácný pilot k tomu. Ten podle pravidel třídy pracuje s vozem s hmotností okolo 1 020 kg, tedy nejen o hodně silnějším, ale též lehčím než silničním strojem.

Ač se to někomu nelíbí, gétéčka jsou výrazným oživením startovního pole. Moc značek totiž v současnosti ve startovním poli nenajdeme, což je škoda. Fiat, respektive jeho vzkříšená sportovní a závodní odnož se štírem ve znaku naposledy výrazněji uspěla s Abarthy Grande Punto S2000. R-GT vychází ze série, takže pod kapotou najdeme jistě turbem přeplňovaný čtyřválec MultiAir, ale žádné konkrétní údaje dosud nejsou známy. Vzpomenete si ještě na prototyp z letošní Ženevy v retro barvách, červené a žluté? Ten poháněla osmnáctistovka se slušnou porcí: 221 kW (300 k). Speciál se od něj výkonem jistě příliš lišit nebude, ale v útrobách může mít menší agregát 1,37 l...

Za jeho volant usedl Alex Fiorio. Fanouškům rallye není toto jméno nijak neznámé. Jde o syna Cesare Fioria, bývalého šéfa továrního týmu Lancie a také Scuderie Ferrari F1. Alex si léta své největší slávy prožil na konci předposlední dekády minulého věku. V roce 1987 se stal šampionem zeměkoule skupiny N, tedy kategorie produkčních vozů a v celkovém pořadí šampionátu se umístil bronzový, v další sezóně byl dokonce absolutním vicemistrem! Přitom šlo o soukromého pilota...

Největší úspěchy zažil tento Ital s lanciemi, ve 54 odjetých světových rallye reprezentoval milánský Jolly Club, ale později byl také továrním jezdcem Fordu a Mitsubsihi. Jízdou bokem dokazuje, že ani ve svých 51 letech nic ze svého umění nezapomněl. A dopovaný malý čtyřválec má správně pištivý zvuk!PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz