ARTEMIS The Goddess of The Hunt Statue

ARTEMIS The Goddess of The Hunt Statue
Novinka

v prodeji od 30.04.2021
Věkové omezení:14
Rok vydání:2021
Skladem:poslední kusy
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY od 1/12 do 1/1
Kód:A38177
Výrobce: Level52 Studios
MotivANIME FIGURE


Cena 8 993,00 Kč s 21% DPH

kusů
#animefigure

Soška ARTEMIS vytvořená podle umělecké předlohy the Level52 Studios vycházející z grafického návrhu Doc Zenith je vysoká cca 24 cm s detailním zpracováním.

Level 52 present the Artemis Statue!

Sustaining a pose precarious for any mortal, Artemis cultivates her poise with effortless grace. She eyes her target with the cool confidence only a deity could possess. It is exactly what you would expect from a daughter of Zeus. She is the goddess of the hunt, the wilderness and the moon.

Standing at 9.5” tall and made of high-quality polystone, sculptor Doc Zenith has met the challenge to create a three-dimensional figure that reads from every angle. The sculpt itself was an exercise in selective color, with only her lips and eyes brilliantly hued.

This elegant piece makes an attractive and unique addition to any collection, especially for those collectors of a discerning eye.

Size Height: 9.5" (241.3 mm) |

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz