5000HP DEVEL SIXTEEN / WORLDS FASTEST CAR concept (infoflash)

5000HP DEVEL SIXTEEN / WORLDS FASTEST CAR concept (infoflash)
Skladem: na dotaz
Kategorie:MODELY AUTÍČEK PRO SBĚRATELE
Kód:A33669
Výrobce: Unspecified


Cena 49 873,00 s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).Na dubajském autosalonu se představila celá řada exkluzivních supersportů s mnohamilionovou cenou. Namátkou můžeme jmenovat Lykan Hypersport nebo Bugatti Veyron Legends Meo Costantini. Ani jeden z nich však nemá na kreaci nazvanou Devel Sixteen, za níž stojí neznámá firma Defining Extreme Vehicles Car Industry LLC. Její tvůrci totiž prohlašují, že vůz bude disponovat výkonem 5 000 koní a že pokoří rychlost 560 km/h.

Tyto dva parametry ještě doprovází údaj o zrychlení z klidu na 96 km/h, k němuž by mělo dojít za 1,8 sekundy, a základní fakta o motoru. Tím se prý stane 7,2litrový šestnáctiválec dopovaný čtveřicí turbodmychadel. Tím ale autoři vozu nápadně podobného Lamborghini Veneno se svým řečněním končí, přičemž více informací nenabízí ani webová stránka firmy. Prostor pro spekulace je tedy otevřen.

Hned v jejich úvodu zmíníme naše pochyby, že supersport vůbec dorazí do výroby. Stačí jen zavzpomínat, na kolik peněz a námahy vyšlo převedení slov Ferdinanda Piëcha v realitu - hlavně kvůli tomu Bugatti Veyron patří k nejprodělečnějším automobilovým kreacím, jaké kdy vznikly. U takového Develu Sixteen by ale bylo třeba vše ještě znásobit, a to ani nezmiňujeme vývoj pneumatik či dalších „detailů”, které by danou rychlost snesly.

Při pohledu na přiložená videa navíc um tvůrců a kvalita jejich kreace vzbuzují značné obavy, neboť stačí na prvním snímku přeskočit první minutu a spatříme chlapíka leštícího přední část, jak pohne jedním z čelních panelů. Jistě, ani koncepty Volkswagenu nedisponují na autosalonech zrovna prvotřídním zpracováním, k takovému faux pas však mají daleko.

Uvidíme tedy, zda se ještě někdy s touto kreací setkáme. A pokud ano, pak by nás rozhodně zajímala cena. Bez patřičného zázemí se totiž dá předpokládat, že za jeden Devel Sixteen byste si mohli pořídit několik Bugatti, včetně garáže i několikapatrové vily. A k tomu se zřejmě odhodlá jen málokdo...PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz