Grace SoulFire The Magic Lives Statue

Grace SoulFire The Magic Lives Statue
Věkové omezení:15
Skladem: na dotaz
Kategorie:AKČNÍ FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY, PRAVĚK FOSÍLIE
FIGURKY, SOŠKY, POSTAVIČKY PRO SBĚRATELE
Kód:TW0039
Související:Kiani Lava As Fathoms Female Warrior Statue
Aspen Matthews As Fathoms Heroine Statue
Výrobce: Aspen


Cena 8 973,00 s 21% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).Soška Grace SoulFire vytvořená podle umělecké předlohy Michael Turnera vycházející z tvorby Dene Masona je vysoká cca 41 cm s detailním zpracováním.

Showcasing Soulfire s stunning lead female character Grace, this beautiful work of art is a sight to behold!

Measuring over 16 1/2" inches tall and over 7" wide at the base, this statue is sure to be the centerpiece of any collection.

Designed by artist Michael Turner, and sculpted by Dene Mason, this is possibly one of the most intricately detailed statues ever produced!

Adding to its tremendous appeal, this statue ships with TWO sets of interchangeable wings, giving you the opportunity to display Grace with her wings folded down or fully spread out, for all to see and enjoy. A truly unique way to display your statue completely to your own liking!PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz