LokoMotion GmbH #193 664-0 HO MRCE Zebra Vectron X4-E Multi-System Electric Locomotive DCC & Sound

LokoMotion GmbH #193 664-0 HO MRCE Zebra Vectron X4-E Multi-System Electric Locomotive DCC & Sound
Věkové omezení:14
Rok vydání:2022
Skladem:poslední kusy
Kategorie:LOKOMOTIVY ELEKTRICKÉ - MODELY HO a další
Kód:BBP09107
Výrobce: ROCO


Cena 14 983,00 Kč s 21% DPH

kusů

Elektrická lokomotiva modelové železnice v měřítku HO pro železniční modeláře v modelářské kvalitě - 71953 ROCO LokoMotion GmbH #193 664-0 HO MRCE Zebra Vectron X4-E Multi-System Electric Locomotive DCC & Sound, Era VI.

■ Lokomotiva Vectron řady 193 společnosti MRCE (Mitsui Rail Capital Europe) poskytující komplexní služby v oblasti pronájmu lokomotiv, která je pronajatá německé železniční dopravní společnosti LokoMotion v nátěru TEE Zebra pro použití v mezinárodnní nákladní dopravě v nátěru zebra se stříbrnými pruhy. ■ S detailním designem ovládacího panelu v kabině řidiče a s prototypovou střechou pro použití jako DAI-Vectron. ■ Osvědčený 5-pólový motor se dvěma velkými setrvačníky poskytuje vynikající provozní vlastnosti. Tažnou sílu lokomotivy, která je poháněna přes všechny čtyři nápravy, zvyšují dvě bandážovaná kola, která jsou umístěny na vnitřních pojezdových nápravách obou podvozků ve vzájemném šikmém uspořádání. ■ Model s digitálním dekodérem MS450P22 a digitálně řízenými zvukovými a světelnými funkcemi a vyrovnávacím kondenzátorem pro nepřerušované napájení. ■ Vnější elegantní vzhled modelu vykresluje přesně reprodukovaný prostor střechy se 4 pantografy a pečlivě propracované podvozky s prototypovými profily disků kol. ■ 3 přední a 2 zadní LED světlomety se mění podle směru jízdy, digitálně přepínatelné s dekodérem PluX22. ■ V digitálním provozu s přepínatelnými dálkovými světly a individuálně přepínatelnými předními nebo zadními světly a osvětlením kabiny řidiče. ■ Detailně vyrobený model, založený na pevném rámu z tlakového zinkového odlitku a vybavený osvědčenými standardními doplňky. ■ Šachta NEM 362 s kinematikou krátké spojky/spřáhla.

Soukromá železniční dopravní společnost Lokomotion se sídlem v Mnichově provozuje přeshraniční nákladní dopravu již téměř 20 let. Soukromá železniční dopravní společnost Lokomotion používá převážně vícesystémové lokomotivy určené pro Německo, Rakousko a Itálii. Je známá svými lokomotivami v designu zebry. Ať už jsou modré, červené, zelené, stříbrné nebo pestrobarevné, vždy upoutají pozornost.

Vectron je řada lokomotiv společnosti Siemens Mobility, která byla představena na veletrhu InnoTrans 2010 ve čtyřech prototypových verzích: dieselové, vícesystémové a na střídavý i stejnosměrný elektrický pohon. Dieselová verze byla v roce 2018 nahrazena dvourežimovou lokomotivou, která je na elektrifikovaných úsecích trati poháněna elektřinou a na neelektrifikovaných úsecích může být přepnuta do dieselového režimu. Řada Vectron je rekonfigurovatelná a modulární, s uspořádáním kol Bo Bo a je zamýšlena jako nástupce rodiny lokomotiv EuroSprinter. V roce 2018 byla představena cenově dostupnější, základní verze s názvem Smartron.

Lokomotiva Vectron je navržena tak, aby ji bylo možné snadno rekonfigurovat do různých konfigurací specifických pro danou zemi nebo práci; rekonfiguraci na různé bezpečnostní systémy zjednodušují předpřipravené montážní body pro traťové vybavení, modulární skříně pro bezpečnostní vybavení v lokomotivní skříni a stůl strojvedoucího určený pro nejrůznější informační vybavení.

Lokomotivy jsou k dispozici také ve verzi se středním výkonem (5,2 MW nebo 7 000 k) pro regionální osobní a střední nákladní dopravu a ve verzi s vysokým výkonem (6,4 MW nebo 8 600 k). Verze pouze na stejnosměrný proud jsou k dispozici pouze ve středním výkonu. Standardní konstrukční rychlost je 160 km/h (99 mph), kterou lze zvýšit na 200 km/h (120 mph) po doplnění poloaktivních tlumičů výchylky zahrnujících mechanismus řízení podvozku a podvozku.

Hlavní skříň vozidla je samonosná, skládá se z pomocného rámu ze tří podélných prahových desek (středových a bočních), bočních stěn, příčných nosných prvků pro čepy podvozku a pro transformátor a koncových prahových desek. Střecha je třídílná a je odnímatelná, obě kabiny řidiče mají rovněž vyměnitelné čelo. Samostatným dílem je také sekce nárazníku, což umožňuje jeho výměnu v případě poškození při srážce.

V hlavním prostoru lokomotivy je umístěno elektrické zařízení s výjimkou hlavního transformátoru a baterií, které jsou umístěny pod rámem. Všechny elektrické komponenty jsou umístěny na předem určených místech po obou stranách centrální uličky spojující obě kabiny, přičemž každé montážní místo je vyhrazeno pro jeden typ zařízení.

Podvozky přenášejí tažnou sílu prostřednictvím centrálního čepu. Trakční motory jsou pružně podepřeny rámem podvozku a jsou spojeny s redukčními převodovkami namontovanými na dvojkolí pomocí vícenásobné kotoučové spojky. Volitelný je také systém pohonu s plným dutým hřídelem (skládaný kardan). Mechanické brzdění se provádí pomocí kotoučových brzd namontovaných na kolech. Používá se také elektrické rekuperační brzdění.

Lokomotivy mohou pracovat ve dvojité, vícenásobné a tlačné sestavě s dalšími lokomotivami Vectron, Eurosprinter a Eurorunner a také s některými dalšími lokomotivami vybavenými stejným vícenásobným pracovním zařízením. Konstrukce umožňuje také jednokabinovou verzi pro použití v trvalém dvojspřeží lokomotiv nebo pro použití s osobními vlaky se zaslepovacím modulem nahrazujícím jeden z konců kabiny.

V roce 2010 byla uvedena na trh verze s plně dieselovým pohonem. Konstrukce využívá motor MTU 16V 4000 84R o výkonu 2,4 MW (3 200 k).

Na veletrhu Innotrans 2012 byla představena konstrukce elektrické lokomotivy s dieselovým motorem o výkonu 180 kW pro posunovací provoz. V roce 2018 byla představena dvourežimová lokomotiva jako kombinace elektrické a dieselové lokomotivy. Nová lokomotiva má rozchod 1 435 mm a váží 90 tun. Lokomotiva je určena pro provoz na střídavý elektrický systém 15 kV a je vybavena systémem vlakového zabezpečovače PZB. Bez ohledu na provozní režim vyvíjí lokomotiva na věnci kol výkon 2 000 kW. Nádrž na naftu Vectron s pojme 2 500 litrů paliva. Maximální rychlost lokomotivy je 160 km/h.

PLEASE NOTE: Due to the small edition size and the great demand for this item, allocations are expected to occur.

UPOZORNĚNÍ: TITUL JE VYROBENÝ V OMEZENÉM MNOŽSTVÍ JAKO UMĚLECKÝ PŘEDMĚT. UVEDENÁ PRODEJNÍ CENA JE PLATNÁ DO VYPRODÁNÍ TUZEMSKÝCH ZÁSOB.Zaregistrujte k odběru Newsletteru

Pozoruhodné knihy (Nakladatelství Pknihy publishing)

telefon 775 965 556

email: info@pknihy.cz